Košice tvrdia, že podnety ohľadom modernizácie tratí riešia ihneď
TASR
TASR

Košice tvrdia, že podnety ohľadom modernizácie tratí riešia ihneď

Primátor Raši a vedenie EUROVIA SK, a.s., Košice, ktorá je zhotoviteľom diela, začali riešiť podnet Košičana, ktorému sa nepáči, že stĺpy trakčného vedenia majú byť osadené na chodníku.

Ilustračné foto. — Foto: Tablet.TV

Košice 16. decembra (TASR) - Mesto Košice tvrdí, že spolu so zhotoviteľom prác, spoločnosťou EUROVIA SK, riešia podnety občanov ohľadom modernizovaných električkových tratí ihneď.

"Primátora mesta Richarda Rašiho počas štvrtkového (15.12.) kontrolného dňa na stavbe druhej etapy modernizácie košických električkových tratí (MET) zaujímalo predovšetkým to, či práce pokračujú podľa harmonogramu. Stavbári ho opäť ubezpečili, že áno. Primátor spolu s vedením spoločnosti EUROVIA SK, a.s., Košice, ktorá je zhotoviteľom diela, začali ihneď priamo na stavbe riešiť podnet Košičana, ktorému sa nepáči, že stĺpy trakčného vedenia majú byť osadené na chodníku," informovala hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Tento Košičan poukázal podľa jej slov na to, že kým na jednej strane pozdĺž trate kopú robotníci diery na nové stožiare v zeleni popri starých pôvodných stĺpoch, tak na druhej strane robia diery uprostred chodníka, i keď aj tam boli predtým stožiare umiestnené v zeleni. Pýta sa, či bolo nutné pristúpiť k takému kroku, či nové stĺpy nebudú prekážkou napríklad pre mamičky s kočíkmi, chodcov, cyklistov a pod.

"V súvislosti so stavbou vítame každý podnet od občanov. Už minulý týždeň zhotoviteľ stavby zareagoval promptne na jeden týkajúci sa výjazdu áut z parkoviska, kde občan sám aj navrhol vynikajúce riešenie problému," uviedol primátor Richard Raši.

"Aj v prípade stožiarov sme začali podnet riešiť okamžite. Pozemky, na ktorých boli pred desaťročiami osadené stožiare trakčného vedenia, respektíve verejného osvetlenia, nepatria mestu. Preto sme oslovili vlastníka pozemkov, aby sme sa s ním dohodli. Ak sa to podarí, žiadne stožiare na chodníkoch nebudú. A takto, aby sme v rámci našich možností vychádzali v ústrety širokej košickej verejnosti, chceme pokračovať na všetkých modernizovaných úsekoch električkových tratí, nielen na uliciach Zimná či Boženy Němcovej," tvrdí primátor.

Ako ďalej uviedla Šnajdárová, odborníci však v súvislosti s umiestnením stožiarov mimo chodníkov upozornili na to, že trakčné vedenie musí spĺňať predpísané technické normy.

"V prípade, ak zistia, že sa mimo chodníka nachádzajú nejaké inžinierske siete, stožiare tam osadiť nesmú. Róbert Šinály, generálny riaditeľ EUROVIA SK, a. s., informoval primátora, že na stavbe chcú robiť do 23. decembra, a v prípade vhodných klimatických podmienok sa opäť pustia do práce už 9. januára," dodala Šnajdárová.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…