Košice tvrdia, že podnety ohľadom modernizácie tratí riešia ihneď
TASR
TASR

Košice tvrdia, že podnety ohľadom modernizácie tratí riešia ihneď

Primátor Raši a vedenie EUROVIA SK, a.s., Košice, ktorá je zhotoviteľom diela, začali riešiť podnet Košičana, ktorému sa nepáči, že stĺpy trakčného vedenia majú byť osadené na chodníku.

Ilustračné foto. — Foto: Tablet.TV

Košice 16. decembra (TASR) - Mesto Košice tvrdí, že spolu so zhotoviteľom prác, spoločnosťou EUROVIA SK, riešia podnety občanov ohľadom modernizovaných električkových tratí ihneď.

"Primátora mesta Richarda Rašiho počas štvrtkového (15.12.) kontrolného dňa na stavbe druhej etapy modernizácie košických električkových tratí (MET) zaujímalo predovšetkým to, či práce pokračujú podľa harmonogramu. Stavbári ho opäť ubezpečili, že áno. Primátor spolu s vedením spoločnosti EUROVIA SK, a.s., Košice, ktorá je zhotoviteľom diela, začali ihneď priamo na stavbe riešiť podnet Košičana, ktorému sa nepáči, že stĺpy trakčného vedenia majú byť osadené na chodníku," informovala hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová.

Tento Košičan poukázal podľa jej slov na to, že kým na jednej strane pozdĺž trate kopú robotníci diery na nové stožiare v zeleni popri starých pôvodných stĺpoch, tak na druhej strane robia diery uprostred chodníka, i keď aj tam boli predtým stožiare umiestnené v zeleni. Pýta sa, či bolo nutné pristúpiť k takému kroku, či nové stĺpy nebudú prekážkou napríklad pre mamičky s kočíkmi, chodcov, cyklistov a pod.

"V súvislosti so stavbou vítame každý podnet od občanov. Už minulý týždeň zhotoviteľ stavby zareagoval promptne na jeden týkajúci sa výjazdu áut z parkoviska, kde občan sám aj navrhol vynikajúce riešenie problému," uviedol primátor Richard Raši.

"Aj v prípade stožiarov sme začali podnet riešiť okamžite. Pozemky, na ktorých boli pred desaťročiami osadené stožiare trakčného vedenia, respektíve verejného osvetlenia, nepatria mestu. Preto sme oslovili vlastníka pozemkov, aby sme sa s ním dohodli. Ak sa to podarí, žiadne stožiare na chodníkoch nebudú. A takto, aby sme v rámci našich možností vychádzali v ústrety širokej košickej verejnosti, chceme pokračovať na všetkých modernizovaných úsekoch električkových tratí, nielen na uliciach Zimná či Boženy Němcovej," tvrdí primátor.

Ako ďalej uviedla Šnajdárová, odborníci však v súvislosti s umiestnením stožiarov mimo chodníkov upozornili na to, že trakčné vedenie musí spĺňať predpísané technické normy.

"V prípade, ak zistia, že sa mimo chodníka nachádzajú nejaké inžinierske siete, stožiare tam osadiť nesmú. Róbert Šinály, generálny riaditeľ EUROVIA SK, a. s., informoval primátora, že na stavbe chcú robiť do 23. decembra, a v prípade vhodných klimatických podmienok sa opäť pustia do práce už 9. januára," dodala Šnajdárová.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…