BBC odvysiela film o živote Davida Bowieho
SITA
SITA

BBC odvysiela film o živote Davida Bowieho

Televízia sľubuje "odhaľujúci pohľad na život a kariéru jedného z najvplyvnejších a najinovatívnejších interpretov modernej éry".

BRATISLAVA 14. februára - Televízia BBC Two v máji odvysiela celovečerný film o legendárnom britskom hudobníkovi a hercovi Davidovi Bowiem.

Snímka s názvom David Bowie - Five Years sa zameria na päť dôležitých rokov jeho života - 1971, 1975, 1977, 1980 a 1983 a fanúšikovia sa dozvedia aj podrobnosti o jeho nedávnom comebacku. Čakajú ich archívne zábery, ktoré doteraz verejnosť nemala možnosť vidieť, i rozhovory s jeho spolupracovníkmi.

Janice Hadlow z BBC Two sľubuje "odhaľujúci pohľad na život a kariéru jedného z najvplyvnejších a najinovatívnejších interpretov modernej éry". Režisér snímky Francis Whately zas prezradil, že na tomto projekte pracoval viac ako desať rokov. "Rok 2013 sa začína rysovať ako rok Davida Bowieho a teraz je dokonalý čas na tento celovečerný film venovaný tomuto výnimočnému umelcovi," uviedol.

David Bowie je jedným z najvýznamnejších hudobníkov v dejinách. Oceňované je najmä jeho inovátorstvo zo 70. rokov minulého storočia, ktoré sa prejavilo na jeho albumoch ako The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars (1972), Aladdin Sane (1973), Young Americans (1975) či Heroes (1977). Na svojom konte má 23 štúdiových nahrávok, z ktorých predal viac než 140 miliónov kópií.

Medzi jeho najznámejšie skladby patria single ako Space Oddity, Changes, Life on Mars?, Fame, Heroes, Ashes to Ashes, Under Pressure (feat. Queen), Let\'s Dance, China Girl alebo Dancing in the Street (feat. Mick Jagger). Držiteľ dvoch Grammy a dvoch Brit Awards je podľa BBC 29. najvýznamnejším Britom v dejinách. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 označil za 39. najlepšieho rockového interpreta v dejinách a 23. najlepšieho speváka histórie. V roku 1996 Bowieho uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy.

Bowie v deň svojich 66. narodenín (8. januára 2013) celkom neočakávane zverejnil nový singel Where Are We Now? a videoklip k nemu. Muzikant zároveň na svojej oficiálnej webstránke davidbowie.com oznámil, že 11. marca vydá v Európe nový štúdiový album s názvom The Next Day.

Nahrávka obsahujúca v základnej verzii 14 skladieb bude jeho prvou štúdiovkou po desiatich rokoch. Okrem David Bowie - Five Years vznikne o jeho živote ďalší film s názvom Lust For Life, ktorý sa zameria na "berlínske roky". Bowie totiž v 70. rokoch v Berlíne spolupracoval s Iggym Popom, s ktorým v Schönebergu aj býval. Vzišli z toho Bowieho albumy Low (1977), Heroes (1977) a Lodger (1979), Pop zas vydal nahrávky The Idiot (1977) a Lust for Life (1977).

Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…