Primátor Banskej Bystrice a rektor UMB uzavreli stávku
TASR
TASR

Primátor Banskej Bystrice a rektor UMB uzavreli stávku

Hlava mesta pozýva pred historickú radnicu na Námestí SNP na vianočný nápoj všetkých Banskobystričanov 16. 12. o 16.00 h. Výťažok z primátorského a univerzitného charitatívneho punču poputuje na dobrú vec.

Na snímke vľavo primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko. — Foto: TASR/Branislav Račko

Banská Bystrica 14. decembra (TASR) - Tradičné podujatie Banskobystrických Vianoc Primátorský punč, ktorého súčasťou je i stávka medzi primátorom Banskej Bystrice Jánom Noskom a rektorom Univerzity Mateja Bela (UMB) Vladimírom Hiadlovským, je spestrením tohtoročných Vianoc pod Urpínom. Komu z nich sa podarí vyzbierať viac peňazí, ukáže až záver týždňa.

Hlava mesta pozýva pred historickú radnicu na Námestí SNP na vianočný nápoj Banskobystričanov (16. 12.) o 16.00 h. Príležitosť vychutnať si punč a podporiť dobrú vec ponúkalo už na Luciu (13. 12.) vedenie UMB. Výťažok z primátorského a univerzitného charitatívneho punču poputuje dobrovoľníkom Slovenského Červeného kríža (SČK) na vybavenie Humanitárnej jednotky v Banskej Bystrici.

"Všetkých pozývam na pohárik teplého punču. Som presvedčený, že spoločnými silami podporíme ušľachtilú myšlienku. S rektorom sme sa dohodli, že ten, kto prehrá, doplatí z vlastného vrecka k vyzbieranému výťažku sumu vo výške 200 eur. Verím, že súťaživosť Banskobystričanov sa ukáže aj tentoraz a budeme úspešní," konštatoval Nosko. V primátorskom stánku bude na predaj aj špeciálny hrnček s vianočným motívom.

"Vedenie univerzity a fakúlt ponúkalo verejnosti univerzitný punč. Výťažok z neho sme sa rozhodli venovať rovnakej organizácii ako primátor. Budeme radi, ak ľudia uvítajú myšlienku UMB priblížiť sa občanom mesta a podporia účasťou zámery primátorského i univerzitného punču," dodal Hiadlovský.

Vlani počas troch hodín sa podarilo vďaka štedrým Banskobystričanom vyzbierať na Primátorskom punči 2020 eur. Výťažok išiel základnej škole pre žiakov s autizmom. Deťom trpiacich poruchou vývinu sa skvalitnil vyučovací proces kúpou nového vybavenia učební fyziky, chémie a biológie. Predalo sa 150 litrov vianočného punču, 20 litrov punču bez alkoholu a 500 hrnčekov s vianočným motívom.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…