Fatboy Slim zahrá ako prvý DJ v dolnej komore parlamentu
SITA
SITA

Fatboy Slim zahrá ako prvý DJ v dolnej komore parlamentu

"Hral som už na mnohých unikátnych miestach na celom svete od Bondi beach cez Veľký čínsky múr až po iglu, no hrať v Dolnej snemovni bude asi najzvláštnejšie," povedal 49-ročný Fatboy Slim.

BRATISLAVA 13. februára - Anglický dídžej a producent Fatboy Slim sa stane prvým dídžejom, ktorý vystúpi v dolnej komore britského parlamentu.

Hudobník s občianskym menom Norman Quentin Cook zahrá v stredu 6. marca na terase londýnskeho Westminsterského paláca v rámci charitatívnej akcie Last Night A DJ Saved My Life Foundation.

"Hral som už na mnohých unikátnych miestach na celom svete od Bondi beach cez Veľký čínsky múr až po iglu, no hrať v Dolnej snemovni bude asi najzvláštnejšie," povedal 49-ročný Fatboy Slim.

Podujatie bude tiež súčasťou parlamentnej iniciatívy House The House, ktorej cieľom má byť, aby ľudia z prostredia tanečnej hudby vo veku 16 až 25 rokov zmenili svoj život v komunitách. Podpísaný je pod ňou člen parlamentu Mike Weatherley.

Norman Cook sa narodil v júli 1963 v Bromley vo Veľkej Británii. Počas mladosti prešiel rôznymi formáciami, ktoré boli žánrovo naozaj pestré, napríklad The Housemartins, Beats International či Pizzaman. Prelomovým bol však jeho prvý sólový album pod pseudonymom Fatboy Slim s názvom Better Living Through Chemistry (1996).

Fenomenálny úspech mu následne priniesla druhá nahrávka You\'ve Come a Long Way, Baby (1998), ktorá sa vyšplhala na prvé miesto britského rebríčka. Jeho zatiaľ posledným albumom je koncepčná nahrávka Here Lies Love (2010), ktorú nahral v spolupráci s bývalým členom kapely Talking Heads Davidom Byrneom.

Vokálne sa na nahrávaní albumu spolupodieľalo 22 interpretov, okrem iných aj Florence Welch, Martha Wainwright, Tori Amos, Santigold či Cyndi Lauper. Medzi najznámejšie skladby Fatboya Slima patria single ako The Rockafeller Skank, Right Here Right Now, Weapon of Choice, Gangster Trippin alebo Praise You. Držiteľ dvoch Brit Awards sa v júli 2008 po prvý raz a zatiaľ naposledy predstavil na Slovensku, konkrétne na festivale Pohoda v Trenčíne.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…