Richard Pánik debutoval v NHL, Gáborík sa stretol s Chárom

Marián Hossa z Chicaga ohrozil počas 20 minút na ľade brakára Anaheimu Fastha päťkrát.

CHICAGO 13. februára - Hokejistom Chicaga nevyšiel návrat domov po dvoch týždňoch zápasov na klziskách súperov, momentálne najlepší tím zámorskej NHL prehral v utorok s Anaheimom 2:3 po samostatných nájazdoch.

Hrdinom súboja bol brankár Ducks Viktor Fasth. Švéd sa stal prvým gólmanom od roku 2007, ktorý v prvých šiestich zápasoch kariéry v NHL vždy vyhral. Naposledy sa niečo podobné podarilo Danovi Ellisovi, ktorý to dosiahol v období februára 2004 až novembra 2007 v dresoch Dallasu a Nashville.

Chicago ostáva jediným tímom NHL, ktorý ešte v riadnom hracom čase neprehral. V utorok ukončilo víťaznú sériu, ktorá sa zastavila na čísle štyri. Marián Hossa ohrozil počas 20 minút na ľade Fastha päťkrát, ale neprekonal ho.

Gáborík vs. Chára

New York Rangers vyhrávali v Bostone v 43. min už 3:0, domáci do konca riadneho hracieho času stihli vyrovnať a o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy, ktorým dal vo štvrtej sérii definitívu hosťujúci Ryan Callahan. Rangers dosiahli štvrté víťazstvo v posledných piatich stretnutiach.

Marián Gáborík vystrelil na bránku Bruins štyrikrát, neuspel ani v rozstrele samostatných nájazdov. Zdeno Chára patril opäť k najvyťažovanejším hráčom, okrem plnenia obranných povinností vystrelil štyrikrát.

Richard Pánik má za sebou premiéru v NHL

Prvý gól obrancu Erika Karlssona vo vlastnom oslabení a následne úspešný pokus Erik Condru v závere druhej tretiny rozhodli o víťazstve Ottawy nad Buffalom 2:0. Brankár Craig Anderson mal 42 úspešných zákrokov a za svoj chrbát nepustil aj jednu strelu Andreja Sekeru, ktorý odkorčuľoval v defenzíve Sabres 19 minút.

Premiéru v NHL absolvoval v utorok Richard Pánik. Útočník Tampy Bay strávil na ľade proti Montrealu 10 minút, počas ktorých si do štatistík pripísal jeden mínusový bod. Lightning prehrávali 0:3, dokázali vyrovnať na 3:3, aby napokon odišli smutní po samostatných nájazdoch.

Hokejisti San Jose opäť nedokázali streliť gól, ale v riadnom hracom čase v súboji s Nashvillom ani neinkasovali. V súboji fínskych gólmanov bol napokon úspešnejší Pekka Rinne, keďže v predĺžení prekonal gólmana Sharks Antiho Niemiho Colin Wilson. Michal Handzuš odohral v stretnutí 15 minút. Sharks prehrali po výbornom vstupe do sezóny už šiesty duel v rade.

Florida v zostave s Tomášom Kopeckým viedla ešte v 55. minúte o dva góly, ale napokon s Washingtonom prehrala 5:6 po predĺžení, keď v 38. sekunde nadstaveného času rozhodol o výsledku Troy Brower. Šiesty duel v rade vyhral Vancouver, ktorý si poradil s Minnesotou 2:1.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa - Buffalo 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 36. E. Karlsson (M. Michálek), 38. Condra (Turris, Gončar)

Boston - New York Rangers 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 49. Krejčí (Lucic, Seidenberg), 59. Horton (Lucic, Ference), 60. Marchand (P. Bergeron, Seidenberg) - 11. Hagelin (Nash, Girardi), 29. Stepan, 43. Stralman, rozhodujúci sam. nájazd Callahan

New Jersey - Carolina 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 16. Kovaľčuk (Židlický, Eliáš), 42. R. Carter - 22. J. Jokinen (Corvo, Pitkänen), 39. Dwyer (Harrison, Faulk), 48. Tlustý (E. Staal), 60. Tlustý (E. Staal, Faulk)

Florida - Washington 5:6 po predĺžení (2:1, 2:2, 1:2 - 0:1)

Góly: 11. Fleischmann (Kuba), 14. Matthias (Goc, Kulikov), 29. Huberdeau (Mueller, Gudbranson), 39. Huberdeau (Mueller, Shore), 47. Shore (Skille) - 5. Ribeiro (Kundrátek), 26. Alzner (Fehr, J. Ward), 31. Hendricks (Ovečkin, Ribeiro), 55. Fehr (Green, J. Ward), 58. Ovečkin (Ribeiro, Nicklas Backström), 61. Brouwer (Nicklas Bäckström)

Tampa Bay - Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 55. Hedman (Pyatt, Pouliot), 59. Hedman (Purcell, S. Salo), 60. S. Salo (Lecavalier, St. Louis) - 20. B. Gionta (Plekanec, Subban), 29. Subban (Eller), 39. Moen (Eller, C. Armstrong), rozhodujúci sam. nájazd Desharnais

Chicago - Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Leddy (Sharp, P. Kane), 31. Saad (J. Toews) - 24. Getzlaf (Bonino, Lovejoy), 58. Cogliano (Beauchemin, Lovejoy), rozhodujúci sam. nájazd Perry

Winnipeg - Philadelphia 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 15. Ladd (Wheeler), 60. Ladd (E. Kane, Wheeler) - 9. B. Schenn (Voráček, Coburn), 18. K. Timonen (Giroux, Simmonds), 45. McGinn (Voráček)

Nashville - San Jose 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 63. C. Wilson (Ellis, Legwand)

Edmonton - Dallas 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 13. T. Hall (Eberle) - 25. Dillon (Robidas, D. Roy), 41. Nyström (Fiddler), 56. Jágr (Daley, Jamie Benn), 58. Garbutt (Fiddler)

Vancouver - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 12. Bieksa (Kassian, Hamhuis), 30. Hansen (Ballard, Raymond) - 34. Setoguchi (Cullen, Granlund)