Veverička za deň ukradla 150 svetielok, aby si ozdobila peliešok
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Veverička za deň ukradla 150 svetielok, aby si ozdobila peliešok

Veveričky sú známe tým, že kradnú oriešky, aby si zhromaždili zásoby potravy. Táto veverička však bola prichytená pri čine, ako kradne vianočné svetielka. Za jediný deň sa jej podarilo poodnášať 150 farebných svetielok a ľudia špekulujú nad úsmevnou možnosťou, že si nimi zdobí svoje hniezdo na blížiace sa sviatky. Roztomilú zlodejku žiaroviek sa domácim podarilo zachytiť aj na kameru.

SEATTLE 7. decembra - Video, ktoré zachytáva nezvyčajne usilovného vianočného zlodeja, uverejnila na svojom YouTube kanáli Margaret Ricanová zo Seattle. Podarilo sa jej zdokumentovať túto veveričku, ako si od nich a od ich susedov berie vianočné svetielka, ktoré si pravdepodobne pomýlila s potravou. A hoci im ukradla desiatky svetielok, priznala, že bolo zábavné ju sledovať. A to aj napriek tomu, že sa musela zmieriť s tým, že im zničila dekoráciu, pretože každú žiarovku uniesla tak, že najskôr rozhrýzla kábliky, ktorými boli žiarovky pospájané.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že si veverička chcela vyzdobiť svoj peliešok, aby vyzeral na Vianoce slávnostnejšie, nie je to, samozrejme, celkom tak. Odborník na tento druh živočíchov, profesor John Koprowski z Univerzity v Arizone tvrdí, že tento jav nie je medzi veveričkami natoľko nezvyčajný a stretáva sa s ním každoročne. Keď veveričky vidia žiarovky, podobajú sa im na žalude alebo iný druh ovocia, uviedol pre magazín The Huffington Post.

"Ťažko povedať, či to signalizuje, že bude náročná zima, čo sa týka potravy, ale pravdepodobne je toto správanie iba výsledkom usilovnosti veveričky, ktorá sa snaží zhromaždiť kvantum potenciálnej potravy, ktorú by mohla počas zimy využiť," poznamenal. Našťastie dodal, že veveričky to zvyknú so zásobovaním sa až trochu preháňať, takže by sa nemalo stať, že by im potrava chýbala v dôsledku toho, že zhromaždili aj niečo, čo neskôr nebudú môcť skutočne konzumovať, na čo by veľmi rýchlo prišli. Je to pravdepodovne porovnateľné s tým, keď sa im časť zásob pokazí alebo stratí, kvôli čomu prirodzene zhromažďujú viac potravy, ako potrebujú.

Už ste čítali?

Nechcel, aby ľudia na uliciach jedli burgre a hot-dogy. Založil…

Dokonalé, výborné a tradičné jedlo. To je to, čo ponúkajú…

Žofia vynáša smeti raz za dva mesiace. Prezradila jednoduché…

O prírode iba nerozpráva, ale prakticky pomáha aj druhým znižovať…

Juraj zarábal v zahraničí, aby kúpil najstaršiu drevenicu v…

Svoje sny si nielen vystavali, ale aj uplietli. Ba čo viac, medzi maľované domce priniesli…

Keby naše babičky zakladali fastfoody, urobili by to takto.…

Využil dieru na trhu a začal ľuďom ponúkať tradičnú slovenskú špecialitu.…

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…

Ako sme žili v socializme: Fotky Antona Podstraského ukazujú…

V jeho ponímaní reálny socializmus naberá ešte väčšiu…