Veverička za deň ukradla 150 svetielok, aby si ozdobila peliešok
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Veverička za deň ukradla 150 svetielok, aby si ozdobila peliešok

Veveričky sú známe tým, že kradnú oriešky, aby si zhromaždili zásoby potravy. Táto veverička však bola prichytená pri čine, ako kradne vianočné svetielka. Za jediný deň sa jej podarilo poodnášať 150 farebných svetielok a ľudia špekulujú nad úsmevnou možnosťou, že si nimi zdobí svoje hniezdo na blížiace sa sviatky. Roztomilú zlodejku žiaroviek sa domácim podarilo zachytiť aj na kameru.

SEATTLE 7. decembra - Video, ktoré zachytáva nezvyčajne usilovného vianočného zlodeja, uverejnila na svojom YouTube kanáli Margaret Ricanová zo Seattle. Podarilo sa jej zdokumentovať túto veveričku, ako si od nich a od ich susedov berie vianočné svetielka, ktoré si pravdepodobne pomýlila s potravou. A hoci im ukradla desiatky svetielok, priznala, že bolo zábavné ju sledovať. A to aj napriek tomu, že sa musela zmieriť s tým, že im zničila dekoráciu, pretože každú žiarovku uniesla tak, že najskôr rozhrýzla kábliky, ktorými boli žiarovky pospájané.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že si veverička chcela vyzdobiť svoj peliešok, aby vyzeral na Vianoce slávnostnejšie, nie je to, samozrejme, celkom tak. Odborník na tento druh živočíchov, profesor John Koprowski z Univerzity v Arizone tvrdí, že tento jav nie je medzi veveričkami natoľko nezvyčajný a stretáva sa s ním každoročne. Keď veveričky vidia žiarovky, podobajú sa im na žalude alebo iný druh ovocia, uviedol pre magazín The Huffington Post.

"Ťažko povedať, či to signalizuje, že bude náročná zima, čo sa týka potravy, ale pravdepodobne je toto správanie iba výsledkom usilovnosti veveričky, ktorá sa snaží zhromaždiť kvantum potenciálnej potravy, ktorú by mohla počas zimy využiť," poznamenal. Našťastie dodal, že veveričky to zvyknú so zásobovaním sa až trochu preháňať, takže by sa nemalo stať, že by im potrava chýbala v dôsledku toho, že zhromaždili aj niečo, čo neskôr nebudú môcť skutočne konzumovať, na čo by veľmi rýchlo prišli. Je to pravdepodovne porovnateľné s tým, keď sa im časť zásob pokazí alebo stratí, kvôli čomu prirodzene zhromažďujú viac potravy, ako potrebujú.

Už ste čítali?

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…

Malá rodinná firma z Nitry slávi historický úspech: Ako prví…

Obrovský úspech pre Slovensko priniesla jedna malá firmička z Nitry.

Obetavý otec nosí hendikepovaného syna na chrbte, aby mu ukázal…

Najväčšou záľubou rodiny Benkovcov je turistika. A nevynechávajú…

Na Liptove sa pred svetom ukrýva čarovná dolina, ktorá je ideálna…

Iba málokde nájdete na takom malom kúsku toľko zaujímavostí.…

Čech a Slovenka sa vzali po 15-minútovej známosti. So svadbou…

Ich život nebol jednoduchý, no osud im napokon skrížil cesty. Toto je skutočný…

Muž, ktorý dal Slovensku Horalky, ich vymyslel vďaka chybe pri…

Kultová slovenská pochúťka má už viac ako 50 rokov. Za jej…

Súrodenci z Prešova vyrábajú nádherné sukne starodávnou technikou,…

Málokto na Slovensku si môže povedať, že je jediný. A ešte k tomu…