Veverička za deň ukradla 150 svetielok, aby si ozdobila peliešok
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Veverička za deň ukradla 150 svetielok, aby si ozdobila peliešok

Veveričky sú známe tým, že kradnú oriešky, aby si zhromaždili zásoby potravy. Táto veverička však bola prichytená pri čine, ako kradne vianočné svetielka. Za jediný deň sa jej podarilo poodnášať 150 farebných svetielok a ľudia špekulujú nad úsmevnou možnosťou, že si nimi zdobí svoje hniezdo na blížiace sa sviatky. Roztomilú zlodejku žiaroviek sa domácim podarilo zachytiť aj na kameru.

SEATTLE 7. decembra - Video, ktoré zachytáva nezvyčajne usilovného vianočného zlodeja, uverejnila na svojom YouTube kanáli Margaret Ricanová zo Seattle. Podarilo sa jej zdokumentovať túto veveričku, ako si od nich a od ich susedov berie vianočné svetielka, ktoré si pravdepodobne pomýlila s potravou. A hoci im ukradla desiatky svetielok, priznala, že bolo zábavné ju sledovať. A to aj napriek tomu, že sa musela zmieriť s tým, že im zničila dekoráciu, pretože každú žiarovku uniesla tak, že najskôr rozhrýzla kábliky, ktorými boli žiarovky pospájané.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že si veverička chcela vyzdobiť svoj peliešok, aby vyzeral na Vianoce slávnostnejšie, nie je to, samozrejme, celkom tak. Odborník na tento druh živočíchov, profesor John Koprowski z Univerzity v Arizone tvrdí, že tento jav nie je medzi veveričkami natoľko nezvyčajný a stretáva sa s ním každoročne. Keď veveričky vidia žiarovky, podobajú sa im na žalude alebo iný druh ovocia, uviedol pre magazín The Huffington Post.

"Ťažko povedať, či to signalizuje, že bude náročná zima, čo sa týka potravy, ale pravdepodobne je toto správanie iba výsledkom usilovnosti veveričky, ktorá sa snaží zhromaždiť kvantum potenciálnej potravy, ktorú by mohla počas zimy využiť," poznamenal. Našťastie dodal, že veveričky to zvyknú so zásobovaním sa až trochu preháňať, takže by sa nemalo stať, že by im potrava chýbala v dôsledku toho, že zhromaždili aj niečo, čo neskôr nebudú môcť skutočne konzumovať, na čo by veľmi rýchlo prišli. Je to pravdepodovne porovnateľné s tým, keď sa im časť zásob pokazí alebo stratí, kvôli čomu prirodzene zhromažďujú viac potravy, ako potrebujú.

Už ste čítali?

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…

Uznávaná psychologička: Od mužov očakávame správanie, ktoré…

Chlapcom chýbajú mužské vzory, muži sa boja osamostatniť a najčastejšia…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Na Slovensku existuje povolanie, ktoré už v celej Európe zaniklo

Aby ste niečo takéto videli, musíte vycestovať za hranice starého kontinentu.…

Robo poprosil mamu, aby v jeho podniku varila najlepšie domáce…

V ich podniku sa budete cítiť ako doma nielen vďaka pestrej zmesi vôní…

Tento tajomný slovenský hrad mali postaviť templári. Už čoskoro…

Väčšina ľudí touto dedinkou prejde a malý nenápadný…

Saška prešla kus sveta a vrátila sa na východ. V Košiciach už…

Precestovala kus sveta a aj také krajiny, kde je plastová fľaša…

David je budúci onkológ s rakovinou, ktorý o nej na internete…

Študent medicíny David Dufek prehovoril o svojom ochorení a mýtoch,…