Hazardné hry poznali už staroveké civilizácie
Dobré noviny
Dobré noviny

Hazardné hry poznali už staroveké civilizácie

Hazardné hry sú súčasťou našej kultúry stovky rokov. Spájajú sa s najvyspelejšími civilizáciami akými sú Čína, Staroveké Grécko, Egypt či Rímska ríša.

Slávnostné udalosti môžu mať rôzne podoby. Keďže je plesová sezóna v plnom prúde, pravdepodobne vám ako prvá napadne práve táto nóbl spoločenská udalosť. My sme sa však zamerali na niečo, čo sa rovnako ako plesy a bály nesie v znamení lesku, drahých oblekov a krásnych šiat, no namiesto tanca a okázalých ceremónii prináša jedinečnú atmosféru napätia, vzrušenia a hier. Dnes sa spolu s vami pozrieme sa na nočný život v luxusných kasínach.

Hazardné hry sú súčasťou našej kultúry stovky rokov. Spájajú sa s najvyspelejšími civilizáciami akými sú Čína, Staroveké Grécko, Egypt či Rímska ríša. Aj napriek tomu, že nad hráčmi často visela hrozba straty majetku či dokonca aj života, túžba pokračovať a poraziť súperov bola silnejšia. Ľudstvo pozná nezameniteľné čaro hry od nepamäti a človek ju vytvoril preto, aby uspokojovali akúsi nepoznanú túžbu po vzrušení a dosiahnutí nepredstaviteľných horizontov.

Dnešná podoba hier, ktoré označujeme tiež prívlastkom hazardné, má svoju prirodzenú hierarchiu, podľa ktorej im taktiež prisudzujeme akýsi spoločenský status významnosti. Od treťotriednych výherných automatov cez amatérske kartárske súťaže v miestnych  baroch až po prestížne kasína s kryštálovými lustrami, červenými kobercami a vyberanou klientelou. Zahrať si ruletu, poker, či black jack na týchto miestach je snom nejedného smrteľníka.

Hovorí sa, že pravidelná návšteva týchto luxusných podnikov je takmer povinnou jazdou pre každého, kto niečo znamená. Máte pocit, že táto zábava celebrít je pre bežných ľudí nedostupná? Práve naopak, atmosféru pravého kasína v Monaku, Las Wegas či Macau má teraz na dosah každý z nás prostredníctvom obľúbenej internetovej hry poker online. Hoci nebudete potrebovať drahý frak a vstupenky za stovky eur, priamo vo vašej obývačke sa dostanete do samotného centra napínavej hry na tej najvyššej úrovni.

Svetoví šampióni v pokri, takzvané pokerstars, sú považovaní za synonymum rozvahy, trpezlivosti a strategického myslenia, ktoré je pre túto kartovú hru nevyhnutne potrebné. Hráči, ktorí sa opakovane stávajú víťazmi, vyvracajú dohady o tom, že hra je založená len na šťastí a náhode. Dnes má každý z nás  možnosť prezentovať svoje schopnosti a dostať sa možno až medzi tých najlepších. Neváhajte, hra sa práve začína.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…