Francúzi bez problémov zdolali Ševčenka a spol. 2:0

"Les Bleus" dali obidva góly v druhom polčase. V priebehu troch minút skórovali Jérémy Ménez a Yohan Cabaye.

DONECK 15. júna - Domáca Ukrajina prehrala s Francúzskom 0:2 v piatkovom zápase v základnej D-skupine na XIV. majstrovstvách Európy vo futbale.

Stretnutie narušil hustý lejak. Holandský hlavný rozhodca Kuipers v 5. min prerušil duel pre prietrž mračien. Zápas na štadióne Donbass Arena v Donecku pokračoval po takmer hodinovej neplánovanej prestávke.

"Les Bleus" dali obidva góly v druhom polčase.

V priebehu troch minút skórovali Jérémy Ménez a Yohan Cabaye. Zverenci Laurenta Blanca sa dostali so štyrmi bodmi na čelo tabuľky, Ukrajinci sú priebežne druhí. V utorok je v "déčku" ešte na programe duel Švédsko - Anglicko (výkop o 21.00 h).

D-skupina (Doneck/Ukr.):

Ukrajina - Francúzsko 0:2 (0:0)

Góly: 53. Ménez, 56. Cabaye, ŽK: 55. Selin - 40. Ménez, 79. Debuchy, 81. Mexés, rozhodovali: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.)

Zostavy:

Ukrajina: Pjatov - Gusev, Michalik, Chačeridi, Selin - Tymoščuk, Voronin (46. Devič) - Jarmolenko (68. Alijev), Nazarenko (60. Milevskij), Konopľanka - Ševčenko

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Rami, Mexés, Clichy - A. Diarra - Ménez (73. M. Martin), Nasri, Cabaye (68. M\'Vila), Ribéry - Benzema (76. Giroud)

I. polčas

Úvod stretnutia narušila prietrž mračien. Hlavný rozhodca Kuipers prerušil stretnutie v 5. min a pokračovalo sa až po takmer hodinovej prestávke.

V 17. min síce rozvlnil sieť Ménez, ale jeho gól neplatil pre jasné postavenie mimo hry.

V 25. min skúšal šťastie strelou spoza pokutového územia Jarmolenko, no jeho pokus smeroval približne meter vedľa ľavej žrde. O dve minúty neskôr spálil veľkú šancu Ménez, keď mieril nad.

Na konci 29. min zaváhali domáci, ale ich chybu nepotrestal Ménez. Desať minút pred koncom prvého polčasu nepotvrdil povesť kanoniera Ševčenko, ktorý zoči-voči Llorisovi neprekonal francúzskeho brankára. V 40. min sa predviedol na druhej strane fantastickým zákrokom Pjatov, ktorý chytil gólovú hlavičku Méxesa.

II. polčas

Druhú štyridsaťpäťminútovku otvorila aktivita Francúzov a ďalší vynikajúci zákrok Pjatova pri šanci Méneza.

Vzápätí pálil tesne nad Ševčenko.

Útočník PSG Ménez uspel v súboji s ukrajinským gólmanom až na tretí pokus: v 53. min skóroval umiestnenou strelou ľavačkou spoza brániaceho hráča - 0:1.

O tri minúty pridal druhý gól "Les Bleus" Cabaye. Na rozdiel troch gólov mohol zvýšiť opäť Cabaye, ale trafil len do žrde. V 84. min nevyužil dobrú príležitosť z priameho kopu spoza šestnástky striedajúci Alijev, ktorý pálil veľmi nepresne. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Francúzi si do tabuľky pripísali tri body.

Reakcie:

Oleg Blochin (tréner Ukrajiny): "V prvom polčase to bolo z našej strany lepšie ako v tom druhom. Som spokojný s výkonom môjho mužstva, neteší ma len to, že sme nedali góly. Po víťazstve nad Švédskom si mnohí mysleli, že už sme vo štvrťfinále, ale my sme dnes hrali proti Francúzsku, ktoré je podľa mňa jedným z favoritov turnaja. Som smutný z toho, že sme prehrali, ale stále máme pred sebou zápas proti Anglicku, na ktorý sa musíme dôsledne pripraviť. Máte pravdu, že nie som nadšený, netancujem od radosti, som naozaj smutný a prehru beriem na seba. Bližšie to budem analyzovať s hráčmi."

Laurent Blanc (tréner Francúzska): "Mali sme veľmi dobre preštudovaného súpera, tak ako to robíme vždy. Keď sme dali dva góly, tušili sme, že Ukrajinci sa pokúsia niečo urobiť s výsledkom. My sme však zareagovali správnym spôsobom. Napádali sme ich vysoko a nedovolili sme im pokojne rozohrávať akcie. Najdôležitejší zápas nás ešte len čaká. Verím, že sa naň zodpovedne pripravíme. Prvé víťazstvo na turnaji vás vždy posilní. Aj my si teraz veríme, ešte viac ako pred ME. Podľa mňa sme boli lepší od začiatku až do konca a zaslúžene sme zvíťazili."