Kubánska noc zaveje do Bratislavy horúce rytmy Karibiku
kulturmarket
kulturmarket

Kubánska noc zaveje do Bratislavy horúce rytmy Karibiku

Na temperamentnej párty Kubánska noc rozohrá hravé melódie medzinárodná kapela Azúcar Cubana a pestré sety prinesú DJi Danny Alvés a Mišo Biely.

— Foto: kulturmarket

Tanečná revolta na kubánsky spôsob v rytme salsy, rumby, mamby či merengue obsadí v sobotu 17. decembra parket KC Dunaj. Na temperamentnej párty Kubánska noc rozohrá hravé melódie medzinárodná kapela Azúcar Cubana a pestré sety prinesú DJi Danny Alvés a Mišo Biely.

Azúcar Cubana prezentuje niekoľko štýlov, a to nielen z Kuby, ale aj z ostatných krajín Karibiku. Hráme salsu, meruengue, chachacha, cumbiu, bolero, rumbu a ešte ďalšie štýly. Slovenské publikum najviac obľubuje asi salsu, ale ťažko povedať, pri ktorom štýle funguje najväčšia chémia. Myslíme si, že nie je rozdiel, aký štýl hráme, ale záleží to na momentálnom rozpoložení a atmosfére,“ hovorí kapela Azúcar Cubana, ktorú tvoria slovenskí aj kubánski hudobníci. Spolu hrajú už od roku 2007. „Na Kubánskej noci sa budeme snažiť zahrať to najlepšie a najpútavejšie z nášho repertoáru. Sú to skladby klasické, ale aj modernejšieho charakteru. Veríme, že sa spolu veľmi zabavíme,“ odkazuje skupina.

Azúcar Cubana

je skupina malého formátu s veľkým zvukom, ktorý tvoria piati hudobníci. Spolu kombinujú tradičnú kubánsku hudbu s výsostne súčasnými aranžmánmi. V jej repertoári nájdete salsu, son, merengue, cumbiu, bolero aj cha cha cha. Pred necelým desaťročím vydala kapela debutový album Como la primeza vez. Azúcar Cubana sa od svojho vzniku predstavila publiku na rôznych festivaloch, klubových akciách aj mnohých spoločenských udalostiach, nielen doma, ale aj v Česku a v Rakúsku.

DJ Danny Alvés (aka Čistychov)

je raper, producent a párty DJ, ktorý je súčasťou formácií ako Názov Stavby, L.U.Z.A., I. Co a La Conexión. Ako autor alebo spoluautor sa podpísal pod viacero albumov a na konte má množstvo spoluprác nielen s menami domácej a českej hip-hopovej scény, ale aj so zahraničnými interpretmi. Už jedenásť rokov spolupracuje s Mišom Bielym a tak sa v tento večer môžeme tešiť na dobre zohranú dvojku.

Mišo Biely

je songwriter, spevák, producent a multiinštrumentalista, ktorý sa dlhoročnom pôsobení v UK vrátil pred ôsmimi rokmi na Slovensko, aby sa venoval hudbe. Debutoval pred štyrmi rokmi albumom R.E.T.R.O., medzitým pôsobil ako songwriter a napísal skladby pre Tinu, Nelu Pociskovú, Moniku Bagárovú, Rytmusa či Tomiho Popoviča.

17. 12. (sobota)

Štart: 21:00 hod.

Vstup: 7€

Event: www.fb.com/events/1626622970971874

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…