V bratislavskej Inchebe sa začali tradičné Dni Vianoc
TASR
TASR

V bratislavskej Inchebe sa začali tradičné Dni Vianoc

Počas troch predvianočných týždňov ponúknu možnosť vybrať si z rozmanitej ponuky obchodníkov, remeselníkov, ale aj stráviť čas pri programe pre deti i dospelých.

Ilustaračná snímka, 24. ročník výstavy Dni Vianoc v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave. — Foto: TASR/Martin Turanovič

Bratislava 1. decembra (TASR) - V areáli bratislavskej Incheby sa dnes začali tradičné Dni Vianoc. Počas troch predvianočných týždňov ponúknu nielen možnosť vybrať si z rozmanitej ponuky obchodníkov, remeselníkov, ale aj stráviť čas pri programe pre deti i dospelých.

Viac ako 300 predajcov na Dni Vianoc prináša vianočné dekorácie, ale aj darčeky ako hračky, knihy, kozmetiku, šperky a bižutériu, oblečenie, elektroniku, nábytok, doplnky do interiéru, sklo a mnoho iného. Ponuku dotvára výber živých vianočných stromčekov a cukroviniek, vareného vína a vianočných špecialít.

Prvý decembrový víkend počas veľtrhu bude patriť aj festivalu spoločenských hier. Brány HRAtislavy sa otvoria 3. - 4. decembra. Návštevníkom bude k dispozícii viac ako 1500 spoločenských hier z celého sveta.

Druhý (10. – 11.) a tretí (17. – 18.) decembrový víkend bude príležitosťou nakúpiť si ručne vyrábané drobnosti a veci od slovenských autorov a dizajnérov. Vianočné handmade víkendy prinášajú šperky, ručne robené mydlá, kabelky, oblečenie, dekorácie, háčkované a pletené výrobky, darčeky pre deti, doplnky do domácnosti a vianočné ozdoby.

Svoje výtvory každý víkend predstaví zhruba stovka predajcov. Počas oboch víkendov budú pre záujemcov pripravené tiež workshopy a ukážky handmade tvorby – návštevníci si budú môcť sami vyrobiť šperky, visačky na darčeky či ozdoby na stromček.

Atmosféru vianočných trhov dotvoria remeselníci zo Združenia cechov historických remesiel. Ich tradičné výrobky ako sviečky z včelieho vosku, drevené a slamené vianočné ozdoby, drôtené a emailové šperky, prútené koše či medovníčky návštevníkom priblížia dávnejšie časy. Počas prvého decembrového víkendu (3. – 4.) sa k 20 remeselníkom na Dňoch Vianoc pridá ďalších 50 a návštevníci budú mať možnosť sa na jednom mieste oboznámiť s technikami ručnej remeselnej výroby.

Deti môžu na Dňoch Vianoc napísať Ježiškovi a podeliť sa s ním o svoje želania. Od 1. do 6. decembra pre ne bude pripravená vianočná pošta vo vyzdobenom kútiku.

Dni Vianoc v Inchebe sú otvorené od 1. do 21. decembra. Od pondelka do štvrtka v čase od 11:00 do 19:00 hodiny, v piatok a sobotu od 10:00 do 20:00 hodiny a v nedeľu od 10:00 do 19:00 hodiny.

TASR informovala Martina Macková z Incheby.

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…