V bratislavskej Inchebe sa začali tradičné Dni Vianoc
TASR
TASR

V bratislavskej Inchebe sa začali tradičné Dni Vianoc

Počas troch predvianočných týždňov ponúknu možnosť vybrať si z rozmanitej ponuky obchodníkov, remeselníkov, ale aj stráviť čas pri programe pre deti i dospelých.

Ilustaračná snímka, 24. ročník výstavy Dni Vianoc v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave. — Foto: TASR/Martin Turanovič

Bratislava 1. decembra (TASR) - V areáli bratislavskej Incheby sa dnes začali tradičné Dni Vianoc. Počas troch predvianočných týždňov ponúknu nielen možnosť vybrať si z rozmanitej ponuky obchodníkov, remeselníkov, ale aj stráviť čas pri programe pre deti i dospelých.

Viac ako 300 predajcov na Dni Vianoc prináša vianočné dekorácie, ale aj darčeky ako hračky, knihy, kozmetiku, šperky a bižutériu, oblečenie, elektroniku, nábytok, doplnky do interiéru, sklo a mnoho iného. Ponuku dotvára výber živých vianočných stromčekov a cukroviniek, vareného vína a vianočných špecialít.

Prvý decembrový víkend počas veľtrhu bude patriť aj festivalu spoločenských hier. Brány HRAtislavy sa otvoria 3. - 4. decembra. Návštevníkom bude k dispozícii viac ako 1500 spoločenských hier z celého sveta.

Druhý (10. – 11.) a tretí (17. – 18.) decembrový víkend bude príležitosťou nakúpiť si ručne vyrábané drobnosti a veci od slovenských autorov a dizajnérov. Vianočné handmade víkendy prinášajú šperky, ručne robené mydlá, kabelky, oblečenie, dekorácie, háčkované a pletené výrobky, darčeky pre deti, doplnky do domácnosti a vianočné ozdoby.

Svoje výtvory každý víkend predstaví zhruba stovka predajcov. Počas oboch víkendov budú pre záujemcov pripravené tiež workshopy a ukážky handmade tvorby – návštevníci si budú môcť sami vyrobiť šperky, visačky na darčeky či ozdoby na stromček.

Atmosféru vianočných trhov dotvoria remeselníci zo Združenia cechov historických remesiel. Ich tradičné výrobky ako sviečky z včelieho vosku, drevené a slamené vianočné ozdoby, drôtené a emailové šperky, prútené koše či medovníčky návštevníkom priblížia dávnejšie časy. Počas prvého decembrového víkendu (3. – 4.) sa k 20 remeselníkom na Dňoch Vianoc pridá ďalších 50 a návštevníci budú mať možnosť sa na jednom mieste oboznámiť s technikami ručnej remeselnej výroby.

Deti môžu na Dňoch Vianoc napísať Ježiškovi a podeliť sa s ním o svoje želania. Od 1. do 6. decembra pre ne bude pripravená vianočná pošta vo vyzdobenom kútiku.

Dni Vianoc v Inchebe sú otvorené od 1. do 21. decembra. Od pondelka do štvrtka v čase od 11:00 do 19:00 hodiny, v piatok a sobotu od 10:00 do 20:00 hodiny a v nedeľu od 10:00 do 19:00 hodiny.

TASR informovala Martina Macková z Incheby.

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…