Jar sa blíži, je na to vaša záhrada pripravená?
Dobré noviny
Dobré noviny

Jar sa blíži, je na to vaša záhrada pripravená?

Zima postupne slabne a čo nevidieť sa o slovo prihlási jar. Spev vtákov, jemná vôňa kvitnúcich stromov a záľahy pestrofarebných jarných kvetov v našej záhrade. Ak chceme, aby ozdoby našich domovov boli krásne aj tento rok, mali by sme už dnes premýšľať nad tým, ako im poskytnúť čo najlepšiu starostlivosť.

Pri pohľade z okna na záhrady prikryté hrubou bielou perinou nám asi len ťažko napadne, že už o pár týždňov sa namiesto snehu objavia prvé jarné kvietky. Preto by sme už dnes mali uvažovať nad tým, ako sa efektívne a hlavne účinne starať o naše záhrady tak, aby ostali krásne a svieže  čo najdlhšie.

Tou najdôležitejšou podmienkou kvalitnej starostlivosti o naše záhrady je jednoznačne dostatočné zavlažovanie, bez ktorého by rastliny - podobne ako všetky ostatné živé organizmy - nemohli existovať. Je preto namieste informovať sa už v tomto období o všetkých možnostiach a najmä predpokladoch, ktoré účinná závlaha záhrady vyžaduje.

Dostupným a obľúbeným riešením je automatická závlaha, ktorá je veľmi užitočnou pomôckou v starostlivosti o naše záhrady a pozemky. Z obrovského množstva dostupných technológii v tejto oblasti je jedným z najvyhľadávanejších závlaha Hunter, ktorá je známa ako veľmi kvalitný a navyše cenovo dostupný prostriedok určený na zavlažovanie záhrad, parkov či športových areálov. Každý spotrebiteľ využívajúci túto formu zavlažovania však musí dbať na to, aby bola automatická prevádzka systému nastavená podľa špecifických požiadaviek, ktoré kladie závlaha trávnika, kvetinového sadu, či zeleninovej záhrady. Vždy treba zohľadniť, že každá z týchto plôch, môže mať rozdielne odvodnenie, typ pôdy či vystavenie poveternostným podmienkam.

Kvalitné zavlažovacie systémy vám v prípade optimálneho využívania poskytuje okrem efektívnej starostlivosti o záhrady aj ďalšie benefity. Tými najoceňovanejšími sú jednoznačne menšie náklady na polievanie, menšia spotreba vody ako aj dlhá životnosť zariadenia, ktorá môže dosiahnuť aj niekoľko desiatok rokov.

Ak sa rozhodnete pre vodné zásobovanie záhrady práve formou automatického zavlažovacieho systému, určite by ste mali využiť odborné poradenstvo v tejto oblasti a najmä profesionálne služby špecializovaných firiem, ktoré zabezpečia odbornú inštaláciu a pravidelnú údržbu celého systému. Vyhnete sa tým prípadným nepríjemnostiam a komplikáciám, ktoré môžu byť spôsobené prípadnou neodbornou manipuláciou.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…