Šaľa chce na zimnom štadióne vybudovať multifunkčné ihrisko
TASR
TASR

Šaľa chce na zimnom štadióne vybudovať multifunkčné ihrisko

Predpokladaný rozpočet stavby ihriska predstavuje 286.000 eur, ďalšie výdavky spojené s realizáciou sú vyčíslené na 50.000 eur.

Sídlisko v Šali — Foto: TASR

Šaľa 18. novembra (TASR) – Mesto Šaľa chce v priestoroch zimného štadióna v Šali vybudovať multifunkčné ihrisko. Predpokladaný rozpočet stavby ihriska predstavuje 286.000 eur, ďalšie výdavky spojené s realizáciou sú vyčíslené na 50.000 eur. Mesto ako jeden z partnerov sa uchádza o grant v projekte Cultplay – Vytvorenie interaktívnych tematických parkov, inovatívne použitie kultúrneho dedičstva. Päťpercentná spoluúčasť mesta na projekte predstavuje 16.800 eur. Poslanci mestského zastupiteľstva návrh projektu schválili. Vyhodnotenie projektu bude známe v apríli budúceho roka, predpokladaný termín realizácie je rok 2017.

Výzva na predkladanie žiadosti o finančný príspevok bola vyhlásená v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko. Mesto Nové Zámky ako hlavný projektový partner má so združením Európske zoskupenie územnej spolupráce (EZUS) PonsDanubii ako cezhraničným projektovým partnerom záujem uchádzať sa o získanie nenávratného finančného príspevku. Napriek tomu, že mesto Šaľa nie je partnerom združenia, malo možnosť zapojiť sa do tohto projektu ako projektový partner. Cieľom projektu je zvýšenie atraktivity pohraničnej oblasti formou vytvorenia nových, integrovaných turistických oblastí s vlastnými produktmi a značkami vybudovanými na spoločnej histórii partnerských miest.

Nové ihrisko by malo byť replikou historickej pamiatky Majk, ktorá sa nachádza v družobnom meste Oroszlány v Maďarsku. Práve v tomto meste by zasa mali postaviť repliku šalianskeho renesančného kaštieľa. Projekt má spájať a rozširovať tradičné kultúrne podujatia miest zapojených do projektu, aby čo najviac ľudí navštívilo spoločne pripravované cezhraničné prezentácie, zúčastňovalo sa obľúbených kultúrno-spoločenských programov a posilňovali tak vzájomnú cezhraničnú spoluprácu, zdôvodnilo realizáciu projektu zastupiteľstvo.

Ihrisko by malo vzniknúť v priestoroch zimného štadióna, ktorého plocha zostane nedotknutá a bude naďalej slúžiť svojmu účelu. Projekt multifunkčného ihriska zaberá priestorovú plochu 31,5 x 13,25 metra. Detské ihrisko bude určené aj pre staršie deti. Mala by v ňom byť zabudovaná aj bezpečná lezecká stena s interaktívnymi prvkami.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…