Dobrovoľníci dnes pomáhali seniorom, deťom i mladým Rómom
TASR
TASR

Dobrovoľníci dnes pomáhali seniorom, deťom i mladým Rómom

Mesto pod Urpínom sa tak na jeden deň stalo centrom Godzone tour, podujatia, ktoré prináša posolstvo evanjelia v rámci Týždňa cirkvi pre mládež.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Banská Bystrica 17. novembra (TASR) - V Banskej Bystrici sa dnes zišlo takmer 300 dobrovoľníkov, aby pomohli seniorom, deťom, ale aj mladým Rómom. Mesto pod Urpínom sa tak na jeden deň stalo centrom Godzone tour, podujatia, ktoré prináša posolstvo evanjelia v rámci Týždňa cirkvi pre mládež.

"Počas tejto akcie navštívili naše mesto dobrovoľníci z rôznych kútov Slovenska. Svoju misiu odštartovali v skorých ranných hodinách. Spolu 280 mladých ľudí sa rozdelilo do niekoľkých tímov. Prvá skupina dobrovoľníkov navštívila Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Senium," informovala PR manažérka projektu Godzone Ivana Šalgová.

"V doobedňajších hodinách sme venovali čas seniorom, s ktorými sme sa rozprávali o tom, čo ich trápi a naopak, čo im robí radosť,“ priblížil koordinátor dobročinnej aktivity v meste Lukáš Valach. Okrem seniorov venovali dobrovoľníci svoju pozornosť aj ďalším organizáciám.

V občianskom združení Sposa, ktoré sa venuje ľuďom s autizmom, mladí vyrábali spolu s deťmi vianočné darčeky. V organizácii Yongroma, ktorá združuje mladých Rómov, zas chlapci pomáhali so sťahovaním nábytku, maľovaním či upratovaním.

Iniciatívu dobrovoľníkov privítala aj miestna samospráva. „Som rád, že aj Banská Bystrica sa stane hostiteľom jedného z najväčších dobrovoľníckych podujatí na Slovensku. Naše mesto sa môže pochváliť pôsobením mnohých organizácií zameraných na široké spektrum dobrovoľníckych aktivít, ktoré vždy radi vítame a podporujeme. Verím, že bohatý program, ktorý organizátori pripravili, osloví čo najviac Banskobystričanov,“ uviedol prvý zástupca primátora Jakub Gajdošík.  

Godzone tour v Bystrici vyvrcholila dnes o 18.00 h evanjelizačným koncertom na zimnom štadióne. "Program vytvorený z originálnej hudobnej, tanečnej a divadelnej produkcie, pretkávaný osobnými svedectvami a silným posolstvom evanjelia potrvá do 21.00 h," dodala Šalgová s tým, že na podujatie je vstup zdarma.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…