Na Radio_Head Awards zahrá Para aj Sounds Like This
SITA
SITA

Na Radio_Head Awards zahrá Para aj Sounds Like This

Radio_Head Awards rozdajú v marci, poslucháči Rádia_FM môžu za svojich obľúbencov hlasovať do 10. februára.

BRATISLAVA 5. februára - Udeľovanie tohtoročných Radio_Head Awards, ktoré sa uskutoční 3. marca, bude sprevádzať viacero hudobných vystúpení.

Program spestria Tomáš Sloboda a jeho Sounds Like This, Para, Swan Bride a Zlokot. Všetci spomínaní interpreti si zo slávnostného večera môžu odniesť aj sošky.

Tomáš Sloboda & Sounds Like This so štúdiovkou Chobotnica majú nomináciu v kategórii Album roka - Cena kritikov, Para zas môže so svojou nahrávkou Menšina bodovať v kategórii Album roka - poslucháčska cena a tiež v kategórii Najlepšia koncertná kapela/interpret.

Swan Bride s eponymnou štúdiovkou nominovali v kategóriách Album roka - poslucháčska cena aj Album roka - Cena kritikov, Zlokot sa zas môže stať nováčikom roka.

Nominácie na Radio_Head Awards za rok 2012 ovládol rapper Vec, ktorý môže triumfovať v piatich kategóriách. Celkovo však získal až šesť nominácií, keďže v kategórii Singel roka má dvojité zastúpenie so skladbami Branči Kováč a Placebo (feat. Juraj Benetin).

V kategórii Album roka - poslucháčska cena sú okrem Veca (Stereo Farbo Slepo), Pary a Swan Bride nominovaní aj Haf a Beyuz (Blázon čas) a The Cubes (The Cubes).

Swan Bride sú rovnako ako Vec nominovaní aj na cenu kritikov, kde spolu s nimi zabojujú Burlas-Kladivo-Zagar (Poruchy spánku), Ink Midget (Re-Leave) a spomínaní Tomáš Sloboda & Sounds Like This (Chobotnica). Zvyšnú trojicu nominovaných v kategórii Singel roka tvoria Billy Barman (Strmá voda), ČAD (Sklenená veža) a L Plus (Catastrophe feat. Shaz Sparks).

Nováčikom roka sa stane jeden z pätice interpretov Boy Wonder, Purist, Strapo, Walter Schnitzelsson alebo Zlokot. V kategórii Najlepšia koncertná kapela/interpret získali okrem Veca a Pary nomináciu Billy Barman, ČAD a Puding Pani Elvisovej.

Poslucháči Rádia_FM majú možnosť hlasovať do 10. februára prostredníctvom webu radiohlavy.sk, a to v spomínaných kategóriách okrem Albumu roka - ceny kritikov a tiež v žánrových kategóriách. Slávnostné udeľovanie cien sa uskutoční 3. marca v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC), pričom po druhý raz odovzdajú aj Cenu za prínos hudbe.

Meno tohtoročného držiteľa ceny, ktorú vlani získali vydavateľstvá Slnko Records, Hevhetia a Deadred Records, oznámia vo februári. Na slávnostnom udeľovaní Radio_Head Awards sa môžu zúčastniť aj fanúšikovia, limitovaný počet vstupeniek je dostupný v sieti Ticketportal. Informácie agentúre SITA poskytol hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska Richard Šümeghy.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…