Mesto Košice podpísalo memorandum s metropolou Vietnamu
TASR
TASR

Mesto Košice podpísalo memorandum s metropolou Vietnamu

Primátor Košíc verí, že na základe dobrých vzťahov medzi oboma krajinami bude spolupráca na miestnej úrovni, vrátane väzieb medzi Hočiminovým Mestom a Košicami, pokračovať v budúcnosti efektívne.

Na snímnke vľavo primátor Košíc Richard Raši — Foto: TASR – František Iván

Košice 17. novembra (TASR) - Zástupcovia Košíc a Hočiminovho Mesta, najväčšej vietnamskej metropoly, podpísali v utorok 15. novembra Memorandum o porozumení o vytvorení bilaterálneho priateľstva a spolupráce v rôznych oblastiach. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová.

Ako uviedla, memorandum bolo podpísané počas návštevy primátora mesta Košice Richarda Rašiho vo Vietname a vytvára mechanizmy na realizáciu spoločných aktivít a projektov predovšetkým v oblasti hospodárstva, turizmu, vedy a techniky, vzdelávania a kultúry. Podpísanie memoranda prispeje k upevneniu a posilneniu partnerstva medzi oboma mestami a učiní ho praktickejším cez príslušné programy a projekty v rôznych oblastiach.

"Predseda Ľudového výboru Hočiminovho Mesta Nguyen Thang Phong vyjadril nádej, že slovenská vláda a mesto Košice budú pokračovať v podpore vietnamskej komunity a pomáhať pri jej integrácii do miestnej spoločnosti. Memorandum je podľa neho prvým krokom oboch strán k implementácii spoločných projektov v budúcnosti. Na záver dodal, že mesto prikladá veľký význam investíciám zahraničných investorov, vrátane tých zo Slovenska, a vyzval podniky z Košíc, aby zostali aktívne pri hľadaní možností partnerstva v ich meste," povedala Šnajdárová.

Primátor Košíc Richard Raši verí, že na základe dobrých vzťahov medzi oboma krajinami bude spolupráca oboch strán na miestnej úrovni, vrátane väzieb medzi Hočiminovým Mestom a Košicami, pokračovať v budúcnosti efektívne.

"Obe mestá majú vysoký potenciál pri spolupráci v rámci kultúry, športu, životného prostredia, vzdelávania i odbornej prípravy," uviedol Raši.

O úspechoch doterajšej spolupráce svedčí prvá investícia vietnamskej spoločnosti FPT Software v košickej IT Valley, ako aj vytvorenie nových pracovných miest.

„Okrem memoranda o porozumení medzi oboma mestami boli podpísané aj memorandá medzi slovenskými a vietnamskými spoločnosťami, zaoberajúcimi sa ochranou životného prostredia, energetikou, cestovným ruchom, cestným staviteľstvom a cestným hospodárstvom," doplnil honorárny konzul Vietnamskej socialistickej republiky na Slovensku so sídlom v Košiciach Rastislav Sedmák.

Predpokladá, že práve na základe tejto cesty sa budú zlepšovať tradične dobré vzťahy nielen v oblasti diplomacie, ale aj v ekonomickej oblasti a výsledky tejto cesty budú znamenať prínos pre jednotlivé slovenské spoločnosti.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…