Ako byť krásna a zdravá nielen na Valentína!
SITA
SITA

Ako byť krásna a zdravá nielen na Valentína!

Cítite sa unavená? Pociťujete bolesti hlavy alebo brucha? Vaša pleť je suchá a málo pružná? Niekedy sa za zložitým problémom skrýva jednoduché riešenie. Pite viac vody!

Všetci vieme, že voda pre nás predstavuje nenahraditeľnú tekutinu. Aj naše telo pozostáva z 80 percent vody. Preto pre správne fungovanie ju bezpodmienečne potrebuje. No môže voda liečiť? Podľa autora knihy „Voda pre zdravie, liečbu, život“ Dr. Batmanghelidja, áno. Dokonca dehydratácia nášho organizmu je pôvodcom mnohých ochorení.

Telo dáva nedostatok vody najavo bolesťou

Vstávate už ráno unavená? Pili ste málo vody. Náš organizmus dáva totiž dehydratáciu najavo množstvom príznakov. Medzi ne patrí únava, zlá koncentrácia, dokonca depresívna nálada, rôzne druhy bolestí. Potom telo spúšťa „program pre zvládnutie sucha“. Sú to napríklad alergie, vysoký krvný tlak, cukrovka a tiež oslabenie imunitného systému. Neveríte?Podľa Dr. Batmanghelidja je bolesť volaním organizmu po vode a jej nedostatok spôsobuje množstvo ochorení. Výsledky výskumu sa mu potvrdili na 3000 prípadoch bolestí brucha, migrény či bolestí krížov. Pacientom podával len vodu a bolesť ustúpila. Ako je to možné? Prečo práve voda má liečivé účinky? Odpoveď sa skrýva v liekoch proti bolesti. Na jej zmiernenie sa podávajú liečivá patriace medzi antihistaminiká. Aj antidepresíva či lieky na alergiu sú vlastne antihistaminiká. Menovaný lekár preto skúmal úlohu histamínu v tele a zistil, že histamín je vlastne nervový regulátor vody. Práve on spúšťa reakcie tela na nedostatok tejto vzácnej tekutiny, čiže prejavy bolesti alebo ochorenia.

Nečakajte, kým budete smädná

Pýtate sa, prečo máte byť dehydrovaná, však vôbec necítite počas dňa smäd? Voda sa považuje za hlavný zdroj energie. Dovtedy, kým dostanete smäd, spotrebujete všetku energiu z vody, ktorú ste mali vypiť ešte pred pocitom smädu. Je to podobné ako s automobilom. Tiež nečakáte, kým vám nádrž vyschne. Natankujete skôr, inak by ste sa nepohli z miesta.

Krásna pleť – dostatok vody

Ak je vaša pleť krásna, uvoľnená a hladká, potom ju máte dostatočne hydratovanú. Šupiny, drsná a vráskavá pleť – tak sa prejavuje opak. Dokonca aj ovisnutá koža pod bradou býva známkou toho, že nám chýba voda.

Žiadny nápoj nenahradí vodu

Hovoríte si, že vám to nehrozí, vy predsa dodržujete pitný režim. Omyl. Ani káva, ani čaj či limonády vodu nenahradia. Majú totiž svoj vlastný chemický program. Podľa Dr. Batmanghelidja náš organizmus potrebuje tekutinu, ktorá žiadny program nevlastní. Dokonca niektoré druhy nápojov obsahujúcich zložky ako kofeín či cukor maria účel potreby vody. Namiesto rôznych sladkých limonád, dajte si radšej pohár čistej nezávadnej vody. Pomôžete svojmu zdraviu a takmer nič vás to nestojí.

Prečítajte si o zdraví na facebooku!

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…