Ako byť krásna a zdravá nielen na Valentína!
SITA
SITA

Ako byť krásna a zdravá nielen na Valentína!

Cítite sa unavená? Pociťujete bolesti hlavy alebo brucha? Vaša pleť je suchá a málo pružná? Niekedy sa za zložitým problémom skrýva jednoduché riešenie. Pite viac vody!

Všetci vieme, že voda pre nás predstavuje nenahraditeľnú tekutinu. Aj naše telo pozostáva z 80 percent vody. Preto pre správne fungovanie ju bezpodmienečne potrebuje. No môže voda liečiť? Podľa autora knihy „Voda pre zdravie, liečbu, život“ Dr. Batmanghelidja, áno. Dokonca dehydratácia nášho organizmu je pôvodcom mnohých ochorení.

Telo dáva nedostatok vody najavo bolesťou

Vstávate už ráno unavená? Pili ste málo vody. Náš organizmus dáva totiž dehydratáciu najavo množstvom príznakov. Medzi ne patrí únava, zlá koncentrácia, dokonca depresívna nálada, rôzne druhy bolestí. Potom telo spúšťa „program pre zvládnutie sucha“. Sú to napríklad alergie, vysoký krvný tlak, cukrovka a tiež oslabenie imunitného systému. Neveríte?Podľa Dr. Batmanghelidja je bolesť volaním organizmu po vode a jej nedostatok spôsobuje množstvo ochorení. Výsledky výskumu sa mu potvrdili na 3000 prípadoch bolestí brucha, migrény či bolestí krížov. Pacientom podával len vodu a bolesť ustúpila. Ako je to možné? Prečo práve voda má liečivé účinky? Odpoveď sa skrýva v liekoch proti bolesti. Na jej zmiernenie sa podávajú liečivá patriace medzi antihistaminiká. Aj antidepresíva či lieky na alergiu sú vlastne antihistaminiká. Menovaný lekár preto skúmal úlohu histamínu v tele a zistil, že histamín je vlastne nervový regulátor vody. Práve on spúšťa reakcie tela na nedostatok tejto vzácnej tekutiny, čiže prejavy bolesti alebo ochorenia.

Nečakajte, kým budete smädná

Pýtate sa, prečo máte byť dehydrovaná, však vôbec necítite počas dňa smäd? Voda sa považuje za hlavný zdroj energie. Dovtedy, kým dostanete smäd, spotrebujete všetku energiu z vody, ktorú ste mali vypiť ešte pred pocitom smädu. Je to podobné ako s automobilom. Tiež nečakáte, kým vám nádrž vyschne. Natankujete skôr, inak by ste sa nepohli z miesta.

Krásna pleť – dostatok vody

Ak je vaša pleť krásna, uvoľnená a hladká, potom ju máte dostatočne hydratovanú. Šupiny, drsná a vráskavá pleť – tak sa prejavuje opak. Dokonca aj ovisnutá koža pod bradou býva známkou toho, že nám chýba voda.

Žiadny nápoj nenahradí vodu

Hovoríte si, že vám to nehrozí, vy predsa dodržujete pitný režim. Omyl. Ani káva, ani čaj či limonády vodu nenahradia. Majú totiž svoj vlastný chemický program. Podľa Dr. Batmanghelidja náš organizmus potrebuje tekutinu, ktorá žiadny program nevlastní. Dokonca niektoré druhy nápojov obsahujúcich zložky ako kofeín či cukor maria účel potreby vody. Namiesto rôznych sladkých limonád, dajte si radšej pohár čistej nezávadnej vody. Pomôžete svojmu zdraviu a takmer nič vás to nestojí.

Prečítajte si o zdraví na facebooku!

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…