Marek Hamšík je najproduktívnejším futbalistom Serie A
SITA
SITA

Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie v 23 kolách Serie A 2012/2013 zaznamenal 20 bodov za 9 gólov a 11 prihrávok.

NEAPOL 4. februára - Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík z SSC Neapol sa gólom a prihrávkou podieľal na víťazstve jeho tímu 2:0 nad Cataniou v stretnutí 23. kola najvyššej talianskej súťaže.

Keďže líder tabuľky Serie A Juventus Turín zvíťazil na ihrisku Chieva Verona 2:1, na čele poradia sa nič nezmenilo a Neapol má od Juventusu stále trojbodový odstup.

"Vedeli sme, že proti Catanii to nebudeme mať jednoduché a to sa potvrdilo v prvej polhodinke. Do polčasovej prestávky sme dali dva góly, to bolo veľmi dôležité," povedal Marek Hamšík pre svoju oficiálnu stránku.

V 31. min spomenutého duelu Hamšík zaznamenal 9. gól v aktuálnej sezóne. Navyše, minútu pred koncom prvého polčasu prihral na presný zásah Paola Cannavara a dostal sa na čelo tabuľky produktivity Serie A. Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie v 23 kolách Serie A 2012/2013 zaznamenal 20 bodov za 9 gólov a 11 prihrávok.

V stretnutí Pescary z Bolognou (2:3) skóroval z penalty Vladimír Weiss mladší, ale jeho presný zásah nestačil "delfínom" na bodový zisk. Defenzívny stredopoliar Juraj Kucka odohral celý zápas a pomohol FC Janov k víťazstvu 3:2 nad rímskym Laziom.