Do rekonštrukcie bánovského štadióna išlo viac ako 1,7 milióna eur
TASR
TASR

Do rekonštrukcie bánovského štadióna išlo viac ako 1,7 milióna eur

Projektom dostavby a rekonštrukcie športoviska sa bánovská samospráva zaoberá dlhodobo.

Archívna snímka, Deti a dospelí trávia voľno počas vianočných sviatkov a prázdnin korčuľovaním sa na zimnom štadióne v Bánovciach nad Bebravou. — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bánovce nad Bebravou 15. novembra (TASR) - Do rekonštrukcie a prestrešenia zimného štadiónu v Bánovciach nad Bebravou investovala samospráva zo svojich a mimorozpočtových zdrojov k 30. septembru tohto roka 1.456.891,92 eura. Do konca novembra by mala suma, z ktorej takmer milión eur predstavovali štátne dotácie, dosiahnuť 1.650.553,69 eura. Ďalšie financie išli na vybudovanie sociálnych zariadení či ľadovú plochu. Vyplýva to z prehľadu vynaložených financií na stavbu, ktorý zobrali na vedomie na svojom rokovaní koncom októbra mestskí poslanci.

Ku koncu tohto mesiaca bude investícia do rekonštrukcie športoviska z rozpočtu mesta, s ktorou samospráva začala ešte v roku 2006, predstavovať 722.644,91 eura. Mirozpočtové zdroje, ktoré mestu poskytol štát vo forme dotácií v rokoch 2008, 2009 a 2014, sú vo výške 997.908,78 eura. Po odsúhlasení finančných prostriedkov mestským zastupiteľstvom na vybudovanie časti hygienických zariadení zimného štadióna a na zhotovenie približne troch štvrtín betónovej plochy s finálnou povrchovou úpravou okolo ľadovej plochy spolu s hydroizoláciami vo výške približne 70.000 eur budú celkové finančné náklady predstavovať 1.720.553,69 eura, uviedol v prehľade riaditeľ Správy majetku mesta Milan Filo.

Športovisko zostalo v sezóne 2015/2016 z dôvodu bezpečnosti návštevníkov zatvorené, pričom tú aktuálnu chce mesto otvoriť na začiatku decembra. Štadión, ako dnes pre TASR ozrejmil primátor Bánoviec nad Bebravou Marián Chovanec, je po technickej stránke dokončený. "To znamená vzduchotechnika, čidlá na únik čpavku a ďalšie technické zariadenia, ktoré boli bezprostredne spojené s prevádzkou, sú už namontované. Stavebné úpravy sú zrealizované, teraz vo vnútri prebiehajú dokončovacie práce na sociálnych zariadeniach," doplnil.

Projektom dostavby a rekonštrukcie športoviska sa bánovská samospráva zaoberá dlhodobo. V rokoch 2006 až 2010 zabezpečil dodávateľ prác jeho prestrešenie. Náklady na dobudovanie zimného štadióna podľa súčasnej projektovej dokumentácie predstavovali sumu 1.545.000 eur. Pôvodný projekt podľa Chovanca obsahoval terénne úpravy v okolí zimného štadiónu, vybudovanie parkovacích miest, výsadbu a úpravu zelene v areáli aj výstavbu reštaurácie, ktorú však mesto pokladá za najmenej podstatnú v tomto štádiu.

"Všetky spomínané práce už z vlastného rozpočtu vieme rozložiť na etapy, ale tie už by nemali mať zásadný vplyv na to, aby bola spustená prevádzka," poznamenal. Samospráva má podľa primátora záujem využiť aj prípadné dotácie, keďže na dokončenie štadióna je potrebná ešte dosť vysoká suma. "Určite sa teda budeme uchádzať o všetky možné mimorozpočtové zdroje," uzavrel.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…