Zabudnite na pánske a dámske módne doplnky. Hitom je unisex
Dobré noviny
Dobré noviny

Zabudnite na pánske a dámske módne doplnky. Hitom je unisex

Fenomén krásy je starý ako ľudstvo samo. Aj napriek tomu, že význam samotnej krásy sa od človeka k človeku mení a jej ponímanie podlieha aj historickým obdobiam, to, čo ostáva neznemené je spôsob, akým sa snažíme svoju prirodzenú krásu zvýrazniť a podčiarknuť.

Od čias, kedy človek začal vnímať svoju telesnú schému, snažil sa hľadať spôsoby, akými čo najefektívnejšie usmerňovať dojem, ktorý prostredníctvom svojho zjavu vytvára. Už prehistorický obyvatelia našej planéty objavovali spôsoby, akými získať prostredníctvom rôznych primitívnych skrášľovacích predmetov určitú výnimočnosť či výhodu orpoti ostatným členom komunity. Používanie pravekých šperkov slúžilo ženám v dávnych kultúrach ako prostriedok na získanie najlepšieho partnera, zatiaľ čo mužské šperky slúžili predovšetkým ako dôkaz výnimočného či váženého postavenia. Svedčia o tom mnohé archeologické nálezy predmetov z kostí, uhlia, kameňa či dreva, ktoré v minulých dobách plnili práve funkciu okrasy ľudského tela.

V stredoveku slúžili šperky najmä ako znak výnimočnosti, bohatstva a urodzeného pôvodu. Najväčšiu spoločenskú hodnotu mali jednoznačne šperky kráľovských rodov, ktoré boli zdrkadlom ich spoločenského postavenia a predurčovali ich k ušľachtilému kráľovskému životu. Ich výroba bola prenechávaná najskúsenejším umelcom z celého sveta, ktorí používali len tie najušľachtilejšie drahocenné materiály.

Aký je význam okrás v podobe šperkov či iných dopnkov pre moderného človeka? Na túto otázku pravdepodobne každý z nás poskytne inú odpoveď. Pre jedného môžu byť symbolom dôkazu lásky, pre iného vyjadrením jeho originálneho životného štýlu a pre iného niečím čo podčiarkuje jeho pridodzený pôvab.

Každý z nás má pravdepodobne iné kritériá na výber šperku či doplnku, ktorý sa postupne stáva súčasťou našej osoby. Niekedy však môžeme byť pomerne zmätení z veľkého množstva ponúkaných produktov, ktoré sa na trhu s doplnkami a šperkami nachádzajú.

Práve za účelom priblíženia tejto širokej ponuky, sme sa tentokrát pre vás rozhodli preskúmať ponuku náramkov. Skutočne sme zistili, že možnosti sú takmer neobmedzené a čo sa týka tvarov, veľkostí či rôznorodých materiálov, naozaj je z čoho vyberať. Pre tých z vás, ktorí preferujete originalitu a jedinečný štýl s nádychom ďalekého orientu, predstavujeme náramky shamballa. Tento skutočne výnimočný svetový hit v oblasti doplnkov známy pod pojmom Shamballa, je vytvorený z ligotavých českých kryštáľov s elegantným tvarom a brilantným leskom, ktoré určite ulahodia aj tým najnáročnejším. Špecifickým znakom týchto náramkov je to, že sa nerozlišujú na dámske a pánske, ale sú určené pre obe pohlavia.

Významy, ktoré konkrétny človek nosí vo svojom šperku sú naozaj takmer neobmedzené a najčastejšie súvisia práve s okolnosťami, ktoré ich s konkrétnym šperkom spojili. Takouto okolnosťou je najčastejšie darovanie pri určitej príležitosti. Keďže sa už o pár dní začnú oslavy dňa zamilovaných a vy ešte stále neviete, čím prekvapiť svoju polovičku, náramky Shamballa sú tým pravým darom z lásky.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…