V šou Opera na ľade bude korčuľovať Alexej Jagudin
SITA
SITA

V šou Opera na ľade bude korčuľovať Alexej Jagudin

Predstavenie bude kombináciou spevu a krasokorčuliarskeho umenia, predstaví sa v ňom aj spevák Daniel Hůlka.

BRATISLAVA 1. februára - Bratislava bude ako jediné mesto na Slovensku hostiť predstavenie Opera na ľade, ktoré spojí svety opery a krasokorčuľovania. Súčasťou podujatia bude aj vystúpenie olympijského víťaza v krasokorčuľovaní a štvornásobného majstra sveta Alexeja Jagudina.

Netradičné podujatie bude v utorok 30. apríla hostiť Zimný štadión Ondreja Nepelu. Šou, ktorá vznikla v Rusku, bude kombináciou vystúpenia 40-členného budapeštianskeho Symfonického orchestra Franza Liszta, 10-členného speváckeho zboru a hviezd krasokorčuliarskeho neba.

Dvadsaťštyri známych operných árií budú okrem spomínaného speváckeho zboru interpretovať aj české operné hviezdy Eva Urbanová a Daniel Hůlka.

Okrem Jagudina sa na ľade predstaví krasokorčuliarska dvojica Tatiana Totmianinová - Maxim Marinin, olympijská medailistka Irina Slutská, manželia Česnovci a Michal Březina, ktorý získal na tohtoročnom európskom šampionáte bronzovú medailu. Jagudin sa na Slovensku v podobnej úlohe neobjaví po prvý raz. V roku 2011 sa divákom predstavil v šou Hviezdny ľad, v ktorej svoje umenie predviedli aj ostatní spomenutí krasokorčuliari.

Cieľom šou Opera na ľade je podľa Jagudina okrem iného osloviť aj mladšieho diváka. "Súčasná generácia už nie je taká ako kedysi, keď boli ľudia viac vzdelávaní klasikou. Chceme ukázať mladým ľuďom, že klasické umenie stále existuje," prezradil na tlačovej konferencii v Bratislave.

Okrem toho sa spojenie opery a krasokorčuľovania Jagudinovi páči. "Keď človek bojuje sám, je to omnoho ťažšie ako keď čelí veciam v skupine. Práve preto došlo v tejto šou k spojeniu dvoch ťažkých umení - opery a krasokorčuľovania," dodal.

Z účinkovania v predstavení má radosť aj spevák Daniel Hůlka. "Teší ma, že je to propagácia vážnej hudby, pretože je jej v súčasnosti málo. V spojení s krasokorčuľovaním to bude krásne, takže si myslím, že to priláka veľa ľudí," povedal na margo podujatia. "Je pre mňa naozaj veľká česť spievať, keď mi do toho bude korčuľovať práve Alexej," dodal. Vstupenky na predstavenie sa v sieti Ticketportal predávajú za 24 až 79 eur.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…