Depeche Mode zverejnili videoklip k singlu Heaven
SITA
SITA

Depeche Mode zverejnili videoklip k singlu Heaven

Skladba, ku ktorej zložil hudbu a napísal text Martin Gore, sa už dá kúpiť aj v internetových obchodoch iTunes alebo Amazon.

BRATISLAVA 1. februára - Britská formácia Depeche Mode zverejnila videoklip k piesni Heaven, ktorá je prvým singlom z jej očakávaného albumu Delta Machine. Režisérom diela je Timothy Saccenti, kameru mal na starosti Ivan Abel.

Videoklip nakrúcali v kostole vo Faubourg Marigny neďaleko New Orleans. Singel, ku ktorému zložil hudbu a napísal text Martin Gore, sa oddnes dá kúpiť napríklad v internetových obchodoch iTunes alebo Amazon.

Na b-strane CD singla, ktorý vyjde 5. februára, sa bude nachádzať pieseň All That\'s Mine. V ten istý deň sa na trh dostane aj CD maxisingel obsahujúci okrem albumovej verzie skladby Heaven aj jej štyri remixy.

Trinásta štúdiová nahrávka trojice Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher na Slovensku vyjde 25. marca. Album bude obsahovať celkovo 13 piesní. Kapela uvedie na trh aj deluxe edíciu so štyrmi novými skladbami navyše a 28-stranovou knihou s fotografiami dlhoročného spolupracovníka skupiny Antona Corbijna. Nahrávka vznikala počas minulého roka v Santa Barbare, kde žije Martin Gore, a New Yorku.

O produkciu sa postaral Ben Hillier, mix zverili do rúk dlhoročnému spolupracovníkovi Floodovi. Podľa Martina Gora bolo cieľom kapely, aby album znel veľmi moderne. Piesne z nového albumu Depeche Mode predvedú aj na Slovensku, na bratislavský futbalový štadión Pasienky zavítajú v sobotu 25. mája. Ukážu sa aj v Budapešti (21. mája), Prahe (23. júla) či Varšave (25. júla).

Depeche Mode predali od svojho vzniku v roku 1980 vyše 100 miliónov albumov a singlov po celom svete. Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Just Can\'t Get Enough, People Are People, Strangelove, Personal Jesus, Policy of Truth, Enjoy the Silence, I Feel You, Dream On či It\'s No Good. Na svojom konte majú zatiaľ dvanásť štúdiových albumov: Speak & Spell (1981), A Broken Frame (1982), Construction Time Again (1983), Some Great Reward (1984), Black Celebration (1986), Music for the Masses (1987), Violator (1990), Songs of Faith and Devotion (1993), Ultra (1997), Exciter (2001), Playing the Angel (2005) a Sounds of the Universe (2009).

Podľa televízie VH1 patria medzi 100 najlepších interpretov hudobnej histórie a magazín Q ich označil ako "najpopulárnejšiu elektronickú skupinu všetkých čias".

Informácie pochádzajú z webových stránok pitchfork.com, amazon.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…