Mladí sociálni demokrati zmenia predsedu, Kolesík končí - Dobré noviny
Dobré noviny
Mladí sociálni demokrati zmenia predsedu, Kolesík končí

Mladí sociálni demokrati zmenia predsedu, Kolesík končí

Mladí ľavičiari blízki Smeru-SD budú okrem nového predsedu rozhodovať aj o obsadení postov štyroch podpredsedov a predsedníctva MSD.

BRATISLAVA 31. januára – Mladí sociálni demokrati (MSD) by mali mať po víkende nové vedenie.

Na sobotňajšom sneme by mal byť zvolený nový predseda mládežníckej organizácie, ktorá je blízka Smeru-SD.

Vo funkcii by mal skončiť dlhoročný predseda MSD a poslanec za Smer-SD Andrej Kolesík, ktorý sa už o funkciu uchádzať nebude. „Nebudem kandidovať a budem rešpektovať rozhodnutia snemu,“ povedal dnes pre agentúru SITA.

Mladí ľavičiari budú okrem nového predsedu rozhodovať aj o obsadení postov štyroch podpredsedov a predsedníctva MSD. Europoslankyňa Katarína Neveďalová a poslanec NR SR Anton Martvoň sa podľa neoficiálnych informácií už o pozície podpredsedov uchádzať nebudú, poslanec Otto Brixi a Martin Bohát by mali na podpredsedníckych funkciách zotrvať. Neveďalová, Brixi a Martvoň sa k zasadnutiu snemu nechceli vyjadrovať.

Prvé vyhlásenia o výmene vedenia v čele MSD sa objavili v polovici augusta 2012. "Po šiestich rokoch nastal čas na výmenu predsedu a vedenia," vyslovila sa vtedy Neveďalová. Do vedenia MSD mali podľa nej nastúpiť vekom mladší, ale predovšetkým novší členovia, ktorí organizáciu potiahnu ďalej.

Už ste čítali?