Chastain a Farrell si zahrajú v adaptácii hry Slečna Júlia
SITA
SITA

Chastain a Farrell si zahrajú v adaptácii hry Slečna Júlia

Filmovú verziu naturalistickej divadelnej hry Slečna Júlia švédskeho dramatika Augusta Strindberga bude režírovať Liv Ullmann.

BRATISLAVA 31. januára - Jessica Chastain a Colin Farrell budú hviezdami filmovej adaptácie divadelnej hry Slečna Júlia švédskeho dramatika Augusta Strindberga.

Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter. O réžiu sa postará Liv Ullmann, herecká múza filmára Ingmara Bergmana. Naturalistickú hru Slečna Júlia, v ktorej dramatik pracuje s témami ako rozdiely medzi sociálnymi triedami, láska či vášeň, Strindberg napísal v roku 1888.

Dej je zasadený do roku 1874. Ide o príbeh mladej aristokratky Júlie, ktorá sa zabáva na ľudovej tanečnej zábave počas Svätojánskej noci. Zapáči sa jej sluha Jean, s ktorým flirtuje a nakoniec sa s ním i vyspí, čo vedie k ďalším dramatickým udalostiam.

Rodák z Dublinu Colin Farrell začal svoju hereckú kariéru v rôznych televíznych filmoch a seriáloch. Zlom prišiel až so snímkou Tábor tigrov (2000), v ktorej dostal hlavnú úlohu, a ocenili ho bostonskí i londýnski filmoví kritici.

Následne si zahral vo filmoch ako Telefónna búdka (2002), Minority Report (2002), Daredevil (2003), Alexander Veľký (2004), Miami Vice (2006), Ondine (2009), Útek zo Sibíri (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Fright Night (2011), Total Recall (2012) či Sedem psychopatov (2012).

Za výkon v komédii V Brugách (2008) dostal Zlatý glóbus. Farrell mal v minulosti búrlivý osobný život, pre škandály týkajúce sa drog či dokonca sexuálneho obťažovania sa pravidelne objavoval v médiách.

Údajne bol ženatý s herečkou Ameliou Warner, ona však tvrdí, že sobášny obrad nebol legálny. S ďalšími dvoma ženami má dvoch synov. Magazín People ho v roku 2003 zaradil medzi 50 najpríťažlivejších mužov sveta.

Kariéra tridsaťpäťročnej rodáčky z Kalifornie Jessicy Chastain sa začala epizódnymi rolami v televíznych seriáloch Pohotovosť (2004), Veronika Marsová (2004) či Cesta do minulosti (2007). Jej filmový debut prišiel v roku 2008 v dráme Jolene, kde získala hlavnú úlohu.

Skutočný herecký prielom však zaznamenala až v roku 2010 trilerom Dlh, po ktorom nasledoval úspešný rok 2011 a snímky Take Shelter, Strom života, Farba citov či Coriolanus.

Diváci ju videli aj v krimidráme Zem bez zákona (2012) či filme o desaťročnom pátraní po vodcovi militantnej teroristickej organizácie Al-Káida Usámovi bin Ládinovi Zero Dark Thirty (2012). Za toto pomerne krátke obdobie získala uznanie kritikov a medzi množstvom nominácií na filmové ceny vďaka Farbe citov nechýbajú ani tie na Zlatý glóbus, Oscara či BAFTU. Spolu s hereckými kolegyňami z tejto drámy si odniesla Satellite Award a Screen Actors Guild Award. Za Zero Dark Thirty jej udelili okrem iného Zlatý glóbus a 24. februára môže získať aj Oscara.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…