Nový singel Heaven od Depeche Mode má za sebou premiéru
SITA
SITA

Nový singel Heaven od Depeche Mode má za sebou premiéru

Skladba sa oficiálne dostane do predaja v piatok 1. februára, kedy k nej kapela predstaví aj videoklip.

BRATISLAVA 31. januára - Losangeleská rozhlasová stanica KROQ v stredu v premiére predstavila nový singel od kultovej britskej formácie Depeche Mode.

Skladbu s názvom Heaven zahrali v rannej relácii dvojice Kevin & Bean. Ide o prvý singel z očakávaného albumu Delta Machine, ktorý na Slovensku vyjde 25. marca.

Skladba Heaven sa oficiálne dostane do predaja v piatok 1. februára, kedy k nej kapela predstaví videoklip. Pieseň sa už dá vypočuť na internete, napríklad na webovej stránke spomenutej stanice kroq.cbslocal.com či na YouTube.

Trinásta štúdiová nahrávka trojice Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher bude obsahovať celkovo 13 piesní. Kapela uvedie na trh aj deluxe edíciu so štyrmi novými skladbami navyše a 28-stranovou knihou s fotografiami dlhoročného spolupracovníka skupiny Antona Corbijna.

Nahrávka vznikala počas minulého roka v Santa Barbare, kde žije Martin Gore, a New Yorku. O produkciu sa postaral Ben Hillier, mix zverili do rúk dlhoročnému spolupracovníkovi Floodovi. Podľa Martina Gora bolo cieľom kapely, aby album znel veľmi moderne.

"Chcem, aby sa ľudia pri počúvaní tejto nahrávky cítili dobre, aby im dala pocit pokoja. Je v nej niečo magické," vyhlásil Gore. Piesne z nového albumu Depeche Mode predvedú aj na Slovensku, na bratislavský futbalový štadión Pasienky zavítajú v sobotu 25. mája. Ukážu sa aj v Budapešti (21. mája), Prahe (23. júla) či Varšave (25. júla).

Depeche Mode predali od svojho vzniku v roku 1980 vyše 100 miliónov albumov a singlov po celom svete. Medzi ich najznámejšie skladby patria napríklad Just Can\'t Get Enough, People Are People, Strangelove, Personal Jesus, Policy of Truth, Enjoy the Silence, I Feel You, Dream On či It\'s No Good.

Na svojom konte majú zatiaľ dvanásť štúdiových albumov: Speak & Spell (1981), A Broken Frame (1982), Construction Time Again (1983), Some Great Reward (1984), Black Celebration (1986), Music for the Masses (1987), Violator (1990), Songs of Faith and Devotion (1993), Ultra (1997), Exciter (2001), Playing the Angel (2005) a Sounds of the Universe (2009).

Podľa televízie VH1 patria medzi 100 najlepších interpretov hudobnej histórie a magazín Q ich označil ako "najpopulárnejšiu elektronickú skupinu všetkých čias".

Informácie pochádzajú z webovej stránky kroq.cbslocal.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…