Medzi Prahou a Nitrou bude prvé priame vlakové spojenie
TASR
TASR

Medzi Prahou a Nitrou bude prvé priame vlakové spojenie

Dopravná spoločnosť výrazne zvýši aj počet vlakov na trase Trenčín – Praha a niektoré z nich budú vyrážať už z Nitry. Nové spoje budú premávať od 11. decembra.

Ilustračné foto, Praha — Foto: TASR/AP

Nitra 27. októbra (TASR) – Spoločnosť Arriva spustí od decembra do prevádzky ďalšie vlaky a vstúpi na nové linky. Výrazne zvýši aj počet vlakov na trase Trenčín – Praha a niektoré z nich budú vyrážať už z Nitry. Nové spoje budú premávať od 11. decembra tohto roku, odkedy začne platiť nový cestovný poriadok. Časť z nich začne jazdiť na jar budúceho roka. "Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy bude mať na Slovensku svoju premiéru," povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku.

V marci tohto roka spustila spoločnosť Arriva linku Trenčín – Praha. "Záujem cestujúcich o priame spojenie Trenčína s Olomoucom alebo Prahou je podstatne vyšší, ako sme očakávali," skonštatoval Ivan. Aj preto sa spoločnosť rozhodla rozšíriť svoje služby a predĺžiť linku do Nitry, čo umožní priame vlakové spojenie s Českou republikou pre obyvateľov stredného Považia, ktorí doteraz túto možnosť nemali. Arriva kúpila v tomto roku od materského koncernu Deutsche Bahn ďalšie štyri motorové dieselové vlaky typu 845. Po ich kompletnej rekonštrukcii a prestavbe na diaľkové motorové vlaky bude po slovenských a českých koľajniciach od budúceho roku v pravidelnej prevádzke jazdiť päť súprav vlakov spoločnosti.

Doteraz prevádzkovala Arriva na trase Trenčín – Praha jeden víkendový expres v každom smere. Ten išiel z Prahy v sobotu ráno do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. V priebehu roka 2017 sa počet vlakov na tejto linke výrazne zvýši a jej predĺžením do Nitry vznikne jediné priame železničné spojenie Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou. Od decembra začne v piatky jazdiť nový popoludňajší vlak z Prahy do Nitry, ktorý sa vráti v sobotu dopoludnia späť z Nitry cez Trenčín do Prahy.

Od apríla 2017 bude tento spoj jazdiť každý deň. V apríli začne premávať popoludňajší vlak z Trenčína do Prahy vždy v piatok, sobotu a nedeľu, pričom počas víkendu bude začínať už v Nitre. Počas letnej sezóny bude jazdiť každý deň. Ranný vlak z Prahy do Trenčína bude premávať zatiaľ iba v nedeľu, v apríli začne jazdiť už aj v piatok, sobotu a nedeľu, v priebehu letnej turistickej sezóny od 12. júna do 1. októbra bude jazdiť každý deň. V sobotu ráno bude predĺžený až do Nitry.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…