Bojnice majú hlavného kontrolóra, bývalého prednostu mestského úradu
TASR
TASR

Bojnice majú hlavného kontrolóra, bývalého prednostu mestského úradu

Ľubomír Kutaš bude funkciu zastávať od 1. novembra tohto roka do 31. októbra 2022. Jeho pracovný úväzok bude 100-percentný a jeho základný plat pre tento rok bude vo výške 1484 eur.

Ilustračná snímka — Foto: TASR/Pavol Remiaš

Bojnice 26. októbra (TASR)- Mesto Bojnice má po niekoľkomesačnej prestávke bez kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra. Funkciu bude na základe dnešnej voľby bojnických mestských poslancov zastávať Ľubomír Kutaš, bývalý prednosta Mestského úradu v Bojniciach.

Voľbu nového hlavného kontrolóra vyhlásila samospráva mesta v posledný augustový deň. O funkciu prejavilo záujem päť kandidátov, tí aj splnili podmienky stanovené mestom a boli zaradení do výberového konania. Nového kontrolóra si nadpolovičná väčšina mestských poslancov zvolila tajne. Od deviatich z nich dostal šesť hlasov. Funkciu bude zastávať od 1. novembra tohto roka do 31. októbra 2022. Jeho pracovný úväzok bude 100-percentný a jeho základný plat pre tento rok bude vo výške 1484 eur.

"Za ten čas, keď vznikla preluka, sa nazbieralo obrovské množstvo problémov, ktoré treba riešiť. Akútne je treba prehodnotiť vnútorné normy mesta Bojnice, je treba naštartovať kontrolnú činnosť ako si ju predstavuje poslanecký zbor. Čaká nás práca a možno za rok budú výsledky z práce aj viditeľné," povedal novozvolený hlavný kontrolór Bojníc. Otázka kontrol, ktoré predchádzajúca kontrolórka začala a nedokončila, bude podľa neho predmetom ďalšej diskusie s poslancami.

Bojnice zostali bez kontrolnej činnosti po tom, čo sa predchádzajúca kontrolórka Zuzana Uvírová vzdala svojej funkcie k 31. augustu z osobných ako i zdravotných dôvodov, ktoré jej podľa jej vyjadrenia nedovoľovali plniť si pracovné povinnosti riadne, zodpovedne a včas. Na to, že si neplní svoje povinnosti, upozorňovali dlhodobo aj mestskí poslanci. Za svoje funkčné obdobie, ktoré jej začalo 1. apríla 2015, totiž nepredložila zastupiteľstvu ani jednu správu o vykonanej kontrole. Uvírovej preto zaslali ešte v júni tretí list, v ktorom ju vyzvali, aby si svoje povinnosti plnila. O dva mesiace na to sa vzdala svojej funkcie.

Už ste čítali?

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…