Moslimku odsúdili na 40 rán bičom za minisukňu. Keď videli, čím sa teraz živí, pukli od zlosti
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Moslimku odsúdili na 40 rán bičom za minisukňu. Keď videli, čím sa teraz živí, pukli od zlosti

Tala Raaasiová sa odmietala kompletne zahaľovať a obliekala sa ako všetky iné ženy v krajinách po celom svete. No len v kruhu najbližších, navonok bola vždy poctivo zahalená. To sa ale nepáčilo islamským militantom, ktorí na to prišli a rozhodli sa jej pomstiť krutým trestom. Tala je dnes dospelá žena a keď jej trýznitelia videli, čím sa živí, mohlo ich od zlosti aj roztrhnúť. Postavila sa totiž na vlastné nohy a navrhuje atraktívne plavky.

Tala Raasiová — Foto: Instagram/talaraasi

TEHERÁN 23. októbra - Tala mala 16 rokov, keď na oslavu, kde sa nachádzala s inými dievčatami a chlapcami, vtrhli členovia skupiny Basídž, ktorí si vynucujú islamskú morálku. Tala mala na sebe minisukňu a dovolila si aj mejkap a nalakované nechty. Ako však uviedla pre magazín Marie Claire, keď išla na oslavu, mala na sebe šatku, kabát a na nohaviciach sukňu. Až keď bola v dome, vyzliekla sa do sukne a trička, no len medzi svojimi blízkymi priateľmi, ktorých dobre poznala. Aj to však bohato stačilo na hnev militantov, ktorí údajne tiež odhalili ďalšie veci pre nich neprípustné ako napríklad videá či plagáty, ktorých obsahom bola popkultúra „hriešneho“ Západu.

Šíri osvetu a užíva si život

„Bez varovania či klopania k nám vtrhla náboženská polícia - vládou financovaná skupina, ktorá si vynucuje islamskú morálku - a začala kričať. V Iráne je nezákonne „neslušné“ oblečenie ako minisukne, počúvanie hudby, pokiaľ to nie je schválené vládou, a to aj vtedy, ak sa tak deje na oslavách v domovoch. Až neskôr sme sa dozvedeli, že nás nahlásil človek, ktorý nebol na párty pozvaný, aby sa nám pomstil,“ opísala, čo tomu predchádzalo. Fanatici mládež odviezli do detenčného centra Vozara, kde im nadelili svoj „spravodlivý“ trest, informoval magazín Mirror.

Foto: Instagram/talaraasi

Dievčatá, medzi nimi aj Tala, boli odsúdené na 40 rán bičom a chlapci na 50. Stalo sa tak ešte v roku 1998 a po tomto incidente sa rodina nadobro rozhodla odísť z rodnej krajiny a usadila sa v Spojených štátoch. Tala sa tam našla v podobe módnej návrhárky, konkrétne navrhuje provokatívne plavky. Táto atraktívna tridsiatnička, sa z ustráchanej tínedžerky, ktorá musela zniesť brutálnu bitku bičom, stala emancipovanou a úspešnou ženou. Ktovie, čo by na to povedali samozvaní „strážcovia“ islamu, ktorí ju mučili...

Foto: Instagram/talaraasi

V týchto dňoch sa už dostala na svetlo sveta aj jej kniha, ktorý rozšíri povedomie nielen o jej príbehu, ale aj o príbehu bezdôvodného mučenia, vraj v mene islamskej morálky, po celom svete. Napokon, to sa zíde aj ľuďom v samotných USA, pretože ako Tala priznala, doteraz sa poniektorí čudujú, ako môže moslimka navrhovať plavky, no nie burkini, ale klasické sexy bikiny. Kráska sa už snaží nad toto všetko povzniesť a naďalej si plní svoj sen, ďaleko od trýzniteľov a ich extrémnych predstáv o dodržiavaní pravidiel a akejsi morálky v ich podaní.

Foto: Instagram/talaraasi

Už ste čítali?

Slovenská doktorandka prišla s objavom, ktorý využijú lekári…

Mladá doktorandka predstavuje nádej pre množstvo pacientov s týmto obzvlášť…

Slovák vyvinul softvér, ktorý predpovedá rozhodnutia súdu lepšie…

Systém dokáže nájsť faktory, o ktorých dôležitosti…

České študentky porazili Harvard v právnickej súťaži. Pomohlo…

Karlova univerzita v Prahe oslavuje výnimočný úspech. Tím jej…

Rozmýšľal o odchode zo Slovenska, ale povedal si, že radšej…

Slovenské Fusakle sú ponožky, ktoré budete hrdo ukazovať na každej návšteve.…