Poslanci mesta Poprad odsúhlasili založenie Slovak Smart City Cluster
TASR
TASR

Poslanci mesta Poprad odsúhlasili založenie Slovak Smart City Cluster

Mestské zastupiteľstvo schválilo členstvo mesta v záujmovom združení SSCC ako zakladajúceho člena, pričom ročný príspevok mesta bude vo výške jedno euro za rok.

Ilustračné foto. — Foto: TASR - Pavel Neubauer

Poprad 21. októbra (TASR) – Poslanci mesta Poprad na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva odsúhlasili založenie združenia právnických osôb Slovak Smart City Cluster (SSCC), ktoré by malo podnikať spoločné kroky za účelom rozvoja a propagácie konceptu, ktorý prepája verejné služby s informačnými technológiami. Mestské zastupiteľstvo schválilo členstvo mesta v záujmovom združení SSCC ako zakladajúceho člena, pričom ročný príspevok mesta bude vo výške jedno euro za rok.

Mesto Poprad v súlade s Programom rozvoja mesta Poprad na roky 2016 – 2022 s výhľadom do roku 2040 podpísalo na prelome júla a augusta so spoločnosťou Atos IT Solutions and Services, s. r. o., Memorandum o spolupráci a vzájomnej podpore. V ňom sa obe strany dohodli, že sa budú usilovať o čo najlepšie vytváranie podmienok pre rozvoj poskytovania služieb tak, aby podporili rozvoj inteligentnej samosprávy a manažmentu územia s cieľom zvyšovania kvality a efektívnosti riadenia samosprávy s dôrazom kladeným na podporu rozvoja inovačnej schopnosti kapacít v území. „Inteligentné mesto je koncept zastrešujúci viaceré oblasti rozvoja, ktorý zabezpečuje synergiu rôznych faktorov atraktivity v rozvoji samosprávy, ako je energetika, doprava, sociálne služby, zdravotníctvo, vzdelávanie a realizuje sa hlavne v zmysle princípu zdieľania zodpovednosti medzi viacerými kľúčovými aktérmi v meste,“ priblížil viceprimátor mesta Igor Wzoš.

Zakladajúcimi členmi záujmového združenia právnických osôb SSCC v Poprade bude mesto Poprad, Atos IT Solutions and Services, s. r. o., SWAN, a. s., Slovanet, a. s., Tatra banka, a. s., Slovenská technická univerzita v Bratislave, KOOR, s. r. o., Východoslovenská distribučná, a. s., a GreenWay Infrastructure, s. r. o. Podľa slov Wzoša sa k tomuto projektu chcú od štvrtku (20. 10.) pripojiť ďalšie tri firmy.

Združenie bude reprezentovať záujmy zakladajúcich členov, podnikať spoločné kroky za účelom rozvoja a propagácie konceptu Smart City. Účelom záujmového združenia bude splnenie úloh a zámerov smerujúcich k podpore a propagácii konceptu Smart City v podnikateľskom prostredí SR prostredníctvom podpory, propagácie a zvyšovania povedomia o koncepte Smart City, prepájania akademickej a komerčnej sféry v oblasti Smart Cities,“ informoval Wzoš. Rovnako podľa jeho slov pôjde aj o súčinnosť s inými organizáciami a záujmovými združeniami s obdobným predmetom činnosti, ale aj o spoluprácu s orgánmi štátnej správy a samosprávy pri príprave a pripomienkovaní relevantných právnych noriem.

Členom predstavenstva SSCC za mesto Poprad sa stal viceprimátor Igor Wzoš. „Všetky moderné technológie prídu do života ľudí a aj do života miest. Myslím si, že cesta, na ktorú sme nastúpili sa nám začína vyplácať. Veľké firmy sa na nás obrátili, aby sme začali tieto veci robiť,“ uzavrel Wzoš.

Už ste čítali?

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…

Na Slovensku ju posielali na potrat, Švajčiari zachránili jej…

Bežné vyšetrenie spustilo lavínu zlých správ. Tehotná…

V prvej ČSR sa jazdilo vľavo, hlavným mestom mala byť Žilina…

Československo bolo hospodárskou veľmocou, bolo ďaleko pred najväčšími…

Kouč osobného rozvoja: Mladí nie sú problém. Ani štyridsiatnici…

Kouč osobnostného rozvoja Andy Winson v rozhovore odhalil množstvo zaujímavých…

Pedagogička: Dieťa z domu odchádza celý život. Treba ho nechať…

Mení sa všetko okolo nás a spôsob výchovy nie je výnimkou.…

Babička z trhoviska v Nových Zámkoch dojala celý slovenský internet.…

Pani Margit roky pomáhala cudzím ľuďom. Dnes si staručká vdova privyrába…