Asociácia producentov vyhlásila za film roka triler Argo
SITA
SITA

Asociácia producentov vyhlásila za film roka triler Argo

Cenu Producers Guild Of America pre producentov roka v kategórii animovaných filmov získal Clark Spencer za snímku Ralph Rozbi-to.

BRATISLAVA 27. januára - Asociácia amerických producentov (Producers Guild of America - PGA), ktorá má 5400 členov, vyhlásila za film roka oceňovaný triler Argo a ocenila jeho producentov Granta Heslova, Georgea Clooneyho a Bena Afflecka. Posledný menovaný, ktorý je svetoznámym hercom, snímku režíroval.

Ocenenie dáva trileru Argo veľké šance na Oscara v najprestížnejšej kategórii Najlepší film. V ostatných dvanástich rokoch totiž až deväťkrát získal Oscara film, ktorý triumfoval na PGA Awards. Od roku 2008 je pritom pravidlom, že držitelia PGA Award získajú Oscara v kategórii Najlepší film.

Postupne takto na PGA Awards aj na Oscaroch zvíťazili snímky Táto krajina nie je pre starých (2007), Milionár z chatrče (2008), Smrť čaká všade (2009), Kráľova reč (2010) a The Artist (2011).

Argo už triumfoval na Zlatých glóbusoch, pričom Ben Affleck si odniesol cenu pre najlepšieho režiséra. Na Oscara je snímka nominovaná v siedmich kategóriách. Ceremoniál sa uskutoční 24. februára v hollywoodskom Dolby Theatre.

Cenu Producers Guild Of America pre producentov roka v kategórii animovaných filmov získal Clark Spencer za Ralph Rozbi-to, spomedzi dokumentárnych filmov uspela snímka Pátranie po Sugar Manovi a jej producenti Malik Bendjelloul a Simon Chinn. Cenu Dannyho Thomasa pre producentov roka v kategórii komediálnych seriálov si odniesol producentský tím seriálu Taká moderná rodinka (2009) a ocenenie pre dramatický seriál zas producenti seriálu Homeland (2011). Ceremoniál PGA Awards sa konal v sobotu večer v hoteli Beverly Hilton.

Informácie pochádzajú z webovej stránky hollywoodreporter.com.

Prehľad vybraných víťazov výročných cien Asociácie amerických producentov (Producers Guild of America):

Cena Darryla F. Zanucka pre producenta roka v kategórii hraných filmov: Argo (producenti: Grant Heslov, George Clooney a Ben Affleck)

Cena Producers Guild Of America pre producenta roka v kategórii animovaných filmov: Ralph Rozbi-to (producent: Clark Spencer)

Cena Davida L. Wolpera pre producenta roka v kategórii miniseriálov a televíznych filmov: Prezidentské voľby (producenti: Gary Goetzman, Tom Hanks, Jay Roach, Amy Sayres, Steven Shareshian, Danny Strong)

Cena Producers Guild Of America pre producenta roka v kategórii dokumentárnych filmov: Pátranie po Sugar Manovi (producenti: Malik Bendjelloul, Simon Chinn)

Cena Dannyho Thomasa pre producenta roka v kategórii komediálnych seriálov: Taká moderná rodinka (producenti: Cindy Chupack, Paul Corrigan, Abraham Higginbotham, Ben Karlin, Steven Levitan, Christopher Lloyd, Jeff Morton, Dan O’Shannon, Jeffrey Richman, Chris Smirnoff, Brad Walsh, Bill Wrubel, Danny Zuker)

Cena Normana Feltona pre producenta roka v kategórii dramatických seriálov: Homeland (producenti: Henry Bromell, Alexander Cary, Michael Cuesta, Alex Gansa, Howard Gordon, Chip Johannessen, Michael Klick, Meredith Stiehm)

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…