Norah Jones na Oscaroch zaspieva pieseň z filmu Macík
SITA
SITA

Norah Jones na Oscaroch zaspieva pieseň z filmu Macík

Skladba Everybody Needs A Best Friend, ktorú zložili Walter Murphy a Seth MacFarlane, je nominovaná na Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň.

BRATISLAVA 28. januára - Americká speváčka Norah Jones vystúpi na ceremoniáli udeľovania prestížnych filmových cien americkej Akadémie filmových umení a vied, kde predvedie svoju pieseň Everybody Needs A Best Friend z filmu Macík (2012).

Skladba, ktorú zložili Walter Murphy a Seth MacFarlane, je nominovaná na Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň. "Počas nahrávania tejto skladby som si so Sethom užila veľa zábavy a bola som nadšená, keď som zistila, že ju nominovali na Oscara. Zaspievať ju na takom prestížnom podujatí, ktoré bude moderovať môj kamarát (Seth MacFarlane, pozn. SITA), je príležitosť, aká sa naskytne len raz za život," uviedla 33-ročná speváčka, pre ktorú to bude prvé vystúpenie na udeľovaní Oscarov.

Norah Jones má na svojom konte deväť prestížnych hudobných cien Grammy. Vydala zatiaľ päť štúdiových albumov - Come Away With Me (2002), Feels Like Home (2004), Not Too Late (2007), The Fall (2009) a Little Broken Hearts (2012), pričom prvé tri sa umiestnili na prvej priečke albumových rebríčkov v USA, Veľkej Británii, Kanade, Austrálii, Nemecku, Francúzsku či Japonsku. K jej najznámejším skladbám patria single Don\'t Know Why, Come Away with Me, Sunrise či Thinking About You.

Speváčka Norah Jones

Príležitostne sa venuje aj herectvu, predstavila sa napríklad v snímkach Moje čučoriedkové noci (2007) alebo spomínanom Macíkovi.

Zoznamu kandidátov v 85. ročníku udeľovania Oscarov vládne historická dráma Lincoln v réžii Stevena Spielberga s dvanástimi nomináciami. Druhou najúspešnejšou v počte nominácií je snímka Pí a jeho život režiséra Anga Leeho, ktorá môže získať 11 Oscarov.

Nasledujú Bedári a Terapia láskou s ôsmimi nomináciami a Argo so siedmimi. Zero Dark Thirty, Divoký Django, Skyfall a Láska majú po päť nominácií a Divoké bytosti južných krajín štyri. Všetky spomínané snímky okrem Skyfall si môžu odniesť Oscara v najprestížnejšej kategórii Najlepší film.

Ceremoniál sa uskutoční 24. februára v hollywoodskom Dolby Theatre. Priamy prenos budú naživo vysielať vo viac než 225 krajinách po celom svete.

Informácie zverejnila webstránka www.oscars.org.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…