R. GRIGOROV: Ticho hôr je pre mňa tá najkrajšia hudba
TASR
TASR

R. GRIGOROV: Ticho hôr je pre mňa tá najkrajšia hudba

Autor hitov ako Ona je Madona, Kým ťa mám, Žuvačka za uchom, Pocta Majakovskému, či Dvaja si vystúpenie pred tatranským publikom užil.

Robo Grigorov — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Vysoké Tatry 16. októbra (TASR) – Slovenský spevák Robo Grigorov potvrdil, že jeho skladby nepoznajú len jeho rovesníci, ale aj mladá generácia. Počas koncertu v sobotu večer (15.10.) na Štrbskom Plese vytvoril atmosféru, ktorá postavila na nohy aj mladých a od ľudí si vyslúžil neutíchajúci potlesk. "Publikum na Slovensku je vždy dobré. Slováci sú výnimočne dobrí poslucháči, či už tu vo Vysokých Tatrách, alebo inde. Vedia počúvať srdcom a oceniť, keď nespievate texty o ničom," uviedol pre TASR spevák Robo Grigorov.

Autor hitov ako Ona je Madona, Kým ťa mám, Žuvačka za uchom, Pocta Majakovskému, či Dvaja si vystúpenie pred tatranským publikom užil. "Koncert je vždy najmä o energii medzi hudobníkom a ľuďmi. Snažil som sa nič neoklamať a hrať najlepšie, ako dokážem, aby tá energia bola taká, aká má byť," povedal krátko po koncerte. Svojich fanúšikov potešil informáciou, že v priebehu budúceho roka plánuje vydať nový album. "Už je pripravený. Pracovali sme na ňom s Ľubošom Zemanom, Kamilom Peterajom a Vladom Krauszom. Veľmi túžim vydať ho čím skôr, najlepšie už budúci rok. Či sa to podarí, ukáže len čas," uviedol.

Spevák povedal, že Vysoké Tatry sa mu páčia. "Sú to nádherné a majestátne hory. Mám rád najmä okolie Skalnatého Plesa. Vysoké Tatry majú moju úctu. Ticho hôr je pre mňa tá najkrajšia hudba," vyslovil úctu slovenským veľhorám. Pred koncertom si však žiadnu túru nedoprial. "To by asi nebolo z mojej strany veľmi zodpovedné. Mojou úlohou bolo odohrať koncert. Vtedy sa človek nemá venovať svojim záujmom, ale príprave na koncert. Túru si urobím inokedy," doplnil.

Grigorova v minulosti mnohí považovali za speváka s prívlastkom rebel. "Sám som sa za rebela nikdy neoznačoval. Som iba spevák, ktorý sa snaží hovoriť pravdu," vysvetlil.

Vystúpenie Roba Grigorova bolo v tomto roku štvrtým v rámci koncertov v hoteli Kempinski na Štrbskom Plese. Hudobnú sezónu uzavrie 12. novembra koncertom Miroslav Žbirka, ktorý predstaví svoje nové pesničky, ale aj najznámejšie hity slávnych The Beatles. Zážitok umocní skupina The Backwards, ktorá už 20 rokov interpretuje legendárnych „chrobákov“.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…