Slovenská pošta draží v Trnave nedoručené zásielky
TASR
TASR

Slovenská pošta draží v Trnave nedoručené zásielky

Najdrahším predmetom je GPS navigácia, ktorú budú dražiť za vyvolávaciu cenu 45 eur.

Na snímke balíky — Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Trnava 15. októbra (TASR) – Takmer stovka predmetov, ktoré sa nepodarilo doručiť adresátom, sa dnes draží v priestoroch pobočky Slovenskej pošty na Dohnányho ulici v Trnave. Záujemcovia si budú môcť vybrať spomedzi 96 predmetov. Je medzi nimi napríklad oblečenie, kozmetika, kuchynská elektronika, mobilný telefón, ale aj vianočný stromček. Najnižšia vyvolávacia cena je dve eurá. Za túto sumu je možné vydražiť puzdro na udicu a plaváky i osobnú váhu.

Najdrahším predmetom je GPS navigácia, ktorú budú dražiť za vyvolávaciu cenu 45 eur. Záujemcovia môžu licitovať najmä o oblečenie, obuv, kozmetiku, módne doplnky, panvice, mlynčeky či domáce spotrebiče, ako sú vysávač, indukčné variče, kuchynské roboty, elektrický šľahač. Medzi ponúkanými predmetmi sú aj mobilný telefón, topánky, kolieskové korčule, bežky, bedmintonové rakety, koberec, ale aj deky a knihy. Ako na svojej webovej stránke zverejnila Slovenská pošta, a.s., celková vyvolávacia cena všetkých dražených predmetov je 832 eur.

Pošta organizuje dražbu nedoručiteľných poštových zásielok pravidelne raz ročne a zo strany verejnosti je o ňu vždy veľký záujem. Od začiatku tohto roka bolo na Slovensku zaevidovaných viac ako 114.000 nedoručených zásielok. Do dražby však môžu ísť iba tie, ktoré nie sú predmetom poštového tajomstva. Väčšina zásielok nemohla byť doručená pre nesprávne uvedenú adresu, zmenu bydliska alebo zmeškanie odbernej lehoty. Ak nie je možné zásielku vrátiť odosielateľovi, Slovenská pošta uchováva tri mesiace listové zásielky, v prípade doporučenej pošty a balíkov je lehota jeden rok. Výťažok z dražby, po odrátaní nákladov spojených s jej organizáciou, je zaslaný odosielateľovi zásielky.

Nedoručiteľné zásielky z celého Slovenska skladuje Slovenská pošta v Poštovej ohlasovni a úložni v Trnave. V roku 2015 nebolo možné doručiť vyše 154.000 zásielok. Z toho najväčší objem predstavujú obyčajné listy v počte 136.927, nasledujú doporučené listy, ktorých bolo 14.508, a 2903 balíkov. Za obdobie prvých deväť mesiacov roku 2016 zaevidovala Slovenská pošta zo 114.000 nedoručených zásielok 101.939 obyčajných listov, 11.274 doporučených listov a 1309 balíkov.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…