Dobré noviny
V Poprade diskutujú o mestskom turizme
TASR
TASR

V Poprade diskutujú o mestskom turizme

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Workshop prebieha formou odborných príspevkov a následnej diskusie.

Poprad 12. októbra (TASR) – V popradskom Kine Tatran sa dnes koná nultý ročník workshopu cestovného ruchu, ktorý má za cieľ vytvoriť priestor pre odbornú diskusiu na rôzne témy z tejto oblasti. Dôvodom vzniku takto zameraného workshopu podľa primátora Popradu Jozefa Švagerka je aj poloha, v ktorej je mesto situované. Nachádza sa nielen v blízkosti Vysokých Tatier, ale aj v okolí ďalších národných parkov ako je Slovenský raj, Pieninský národný park, Nízke Tatry.

Workshop prebieha formou odborných príspevkov a následnej diskusie. „Zameraný je na mestský turizmus a jeho produkty. Podtatranská oblasť je výrazne navštevovaná, ale samotné mesto Poprad by z toho mohlo ťažiť aj viac. Mohli by sme turistov dostať do mesta, aby aj tento priestor ožil,“ poznamenal viceprimátor mesta Igor Wzoš. Súčasťou programu je aj prezentácia príkladov z praxe. „Program je zaujímavý. O slovenskom systéme kvality služieb v cestovnom ruchu a získaní značky kvality bude rozprávať Lucia Kovačičová z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Nahlásených je okolo 130 účastníkov,“ poznamenal Švagerko.

Program je rozdelený do troch okruhov. Prvým je mestský turizmus, účastníci podujatia sa dozvedia informácie o inteligentných mestách a predstavia im aj model mestského turizmu v meste České Budějovice. V druhom okruhu je workshop zameraný na cestovný ruch, ktorý je aj o komercii a zdroji príjmov. Odznie i prednáška na tému Kvalita poskytovaných služieb je konkurenčnou výhodou pre každé zariadenie cestovného ruchu. Poslednou oblasťou je prezentácia medzinárodného Festivalu horských filmov, ktorý sa začína dnes v Poprade o 18.00 h.

Myslím si, že to je začiatok a dokážeme z toho spraviť niečo, čo sa postupom času bude môcť oddeliť aj od festivalu horských filmov. Zatiaľ však chceme workshop nechať v čase konania filmového festivalu, aby sme dokázali tieto dve akcie vzájomne prepojiť,“ uzavrel popradský primátor.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…