Dobré noviny
Výtvarné práce žiakov Štiavnických Baní sa dostali do Brazílie
TASR
TASR

Výtvarné práce žiakov Štiavnických Baní sa dostali do Brazílie

Medzi de?ťmi, ktorých výtvarné práce zdobili počas tohtoročných letných olympijských hier v Brazílii Slovenský reprezentačný dom, boli aj žiaci Základnej školy s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach. Na snímke na snímke kresby detí, ktoré boli v súťaži úspešné.  Štiavnické Bane 11. októbra 2016. FOTO TASR - Jana Vodnáková
Medzi de?ťmi, ktorých výtvarné práce zdobili počas tohtoročných letných olympijských hier v Brazílii Slovenský reprezentačný dom, boli aj žiaci Základnej školy s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach. Na snímke na snímke kresby detí, ktoré boli v súťaži úspešné. Štiavnické Bane 11. októbra 2016. FOTO TASR - Jana Vodnáková — Foto: TASR Jana Vodnáková

Malým výtvarníkom spod Sitna prišla na školu poďakovať aj brazílska veľvyslankyňa na Slovensku Susan Kleebank.

Štiavnické Bane 11. októbra (TASR) - Medzi deťmi, ktorých výtvarné práce zdobili počas tohtoročných Olympijských hier v Brazílii Slovenský reprezentačný dom, boli aj žiaci Základnej školy s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach (okres Banská Štiavnica).

Ich kresby sa do Brazílie dostali vďaka výtvarnej súťaži, ktorú na tému Olympijských a Paraolympijských hier v Rio de Janeiro 2016 zorganizovalo Veľvyslanectvo Brazílie v Bratislave v spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti Bibiana a sieťou verejných knižníc Petržalky.

Spolu bolo vybraných celkom 38 kresieb v piatich kategóriách od žiakov škôl v Bratislave, Senci, Štiavnických Baniach a Svätom Antone. Malým výtvarníkom spod Sitna dnes prišla na školu poďakovať aj brazílska veľvyslankyňa na Slovensku Susan Kleebank.

Galéria

Galéria

"Úlohou detí bolo nakresliť nejaký šport spolu so symbolom, ktorý vystihuje mesto Rio de Janeiro. Do súťaže sa mohli deti zapojiť buď ako kolektív, alebo ako jednotlivci v rámci prvého stupňa," priblížila asistentka učiteľa Ivana Šimková. Na kresbách dominovali podľa jej slov najmä olympijské kruhy a známa socha Ježiša Krista v nadživotnej veľkosti.

Z úspechu netajila radosť 15-ročná žiačka Natália, ktorá vo svojej práci prepojila symbol hier - olympijské kruhy, sochu v Riu a svoju záľubu, ktorej sa okrem sokoliarstva venuje, a to jazdectvo. "Veľmi som sa potešila, keď som sa dozvedela, že moja kresba ide do Brazílie. Je to niečo neuveriteľné," dodala s tým, že súťaž bola pre ňu príjemnou skúsenosťou.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…