Kubánska noc prinesie horúce rytmy a dobrú párty energiu
kulturmarket
kulturmarket

Kubánska noc prinesie horúce rytmy a dobrú párty energiu

O autentické rytmy sa postará oceňovaná kapela Caribe a fajnovými setmi prispejú DJi Danny Alvés a Mišo Biely.

Foto: kulturmarket

Zmyselná, energická, nákazlivá. Kubánska noc žeravá ako slnko nad Havanou chytí v sobotu 22. októbra za srdce aj nôžky zmesou salsy, cha-cha, bolera či latinojazzu. Autentické rytmy budú tancovať parketom KC Dunaj akoby boli priamo v kubánskych uličkách. O autentické rytmy sa postará oceňovaná kapela Caribe a fajnovými setmi prispejú DJi Danny Alvés a Mišo Biely.

Atmosféra prvého vydania Kubánskej noci bola nečakaná, ale výborná. Bolo na nej veľa dobrej energie a spotených pazušiek,“ žartuje DJ Danny Alvés, známy aj ako Čistychov, ktorému sa tento druh hudby dostal do života pred viac ako desiatimi rokmi. „Okolo roku 2004 sme aj s Hajtkom začali obľubovať latinskoamerickú hudbu, v tej dobe hlavne reggaeton a merengue. Prinieslo mi to do života hlavne radosť,“ približuje Danny Alvés a pokračuje: „Mám rád napríklad salsu, rumbu cubana, bachatu, niektorú cumbiu, dancehall, kuduro či kizombu, ale ľudia u nás sú ochotní vstrebať, česť výnimkám, maximálne merengue, ktoré má rytmicky blízko k house-u a reggaetonu. Ale to tiež iba ten, ktorý majú napočúvaný z rádia alebo bežne dostupných zdrojov. Latino ľudia sa chodia baviť na žáner, tancujú v pároch a zabávajú sa. U nás si ľudia potrebujú pýtať svoje obľúbené pesničky od DJa, iná dobrá vec rovnakého žánru ich už až tak nebaví a v neposlednom rade tancujú viac sami. Každopádne, ja hrám rád pre ľudí, ktorí sa prišli zabaviť, zatancovať si a je jedno, ako veľmi to ovládajú, hlavne nech sa vedia a nehanbia zabávať.“

Caribe (CZ)

je temperamentná medzinárodná kapela, ktorá sa venuje kubánskej a latinsko-americkej muzike. Hudobné jadro skupiny tvorí spevák Ivar Aquirre z Bolívie, ktorý je so svojím exotickým šarmom aj talentovaný zabávač. Repertoár skupiny ponúka horúce žánre ako salsa, bachata, son, cha-cha či bolero, rovnako ako aj cover verzie piesní známych interpretov. Kapela koncertuje doma i v zahraničí, na konte má aj titul Salsa kapela roku z Prague Latin Awards.

DJ Danny Alvés (aka Čistychov)

je raper, producent a párty DJ, ktorý je súčasťou formácii ako Názov Stavby, L.U.Z.A., I. Co a La Conexión. Ako autor alebo spoluautor sa podpísal pod viacero albumov a na konte má množstvo spoluprác nielen s menami domácej a českej hip-hopovej scény, ale aj so zahraničnými interpretmi. Už jedenásť rokov spolupracuje s Mišom Bielym a tak sa v tento večer môžeme tešiť na dobre zohranú dvojku.

Mišo Biely

je songwriter, spevák, producent a multiinštrumentalista, ktorý sa dlhoročnom pôsobení v UK vrátil pred ôsmimi rokmi na Slovensko, aby sa venoval hudbe. Debutoval pred štyrmi rokmi albumom R.E.T.R.O., medzitým pôsobil ako songwriter a napísal skladby pre Tinu, Nelu Pociskovú, Moniku Bagárovú, Rytmusa či Tomiho Popoviča.

 

22. 10. (sobota)

Štart: 21:00 hod.

Vstup: 7€

Event: www.fb.com/events/1387783404569172

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…