Dobré noviny
Pri futbalovom Národnom centre v Poprade vybudovali tréningovú plochu
TASR
TASR

Pri futbalovom Národnom centre v Poprade vybudovali tréningovú plochu

Na snímke zľava prezident FK Poprad Roman Dvorčák, prezident Slovnského futbalového zväzu Ján Kováčik, primátor Popradu Jozef Švagerko a , spolumajiteľ Aquacity Poprad Ján Telenský strihajú pásku počas otvorenia nového tréningového futbalového ihriska vybudovaného pri Národnom trénigovom centre Slovenského futbalového zväzu v Poprade 10. októbra 2016.
Na snímke zľava prezident FK Poprad Roman Dvorčák, prezident Slovnského futbalového zväzu Ján Kováčik, primátor Popradu Jozef Švagerko a , spolumajiteľ Aquacity Poprad Ján Telenský strihajú pásku počas otvorenia nového tréningového futbalového ihriska vybudovaného pri Národnom trénigovom centre Slovenského futbalového zväzu v Poprade 10. októbra 2016. — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Nová plocha vyrástla na mieste niekdajšieho spišsko-sobotského ihriska, kde boli neskôr umiestnené aj azylové byty, ktoré mesto odstránilo.

Poprad 10. októbra (TASR) - Pri futbalovom Národnom tréningovom centre (NTC) v Poprade vybudovali tréningovú plochu, ktorú dnes slávnostne otvorili. Nová plocha vyrástla na mieste niekdajšieho spišsko-sobotského ihriska, kde boli neskôr umiestnené aj azylové byty, ktoré mesto odstránilo. Ihrisko má vyhrievaný prírodný trávnik, oficiálne UEFA rozmery, je oplotené a vybavené striedačkami.

Pri novej tréningovej ploche vznikli aj dočasné parkovacie miesta a do budúcnosti plánuje vedenie NTC vybudovať za plotom ihriska menšie tribúny. Novovybudované ihrisko má štandardné rozmery 105 krát 68 metrov. „Teším sa, že sme splnili ďalšiu časť dohody, ktorú sme pred niekoľkými rokmi dali. Sme radi, že sme to stihli v tomto roku a že sa môžeme tešiť na ďalšiu etapu v roku 2017, kde pribudne ďalšie ihrisko s trávnatou plochou,“ povedal prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik. Doplnil, že k NTC bude priradené aj ihrisko s umelou trávou v Tatranskej Lomnici, ktoré by malo byť hotové do troch týždňov. Na výstavbu novej hracej plochy bolo použitých zhruba 700.000 eur, pričom práce prebiehali štyri mesiace.

Okrem SFZ a mesta Poprad na výstavbe futbalového areálu spolupracovalo aj AquaCity Poprad. „Sú to všetko naše pozemky a momentálne hľadáme najlepšiu pozíciu, kde by sme mohli postaviť športovú halu,“ povedal majiteľ popradského akvaparku Jan Telenský. Podľa jeho slov bude hala obsahovať najnovšiu technológiu či bežeckú dráhu. Postavená by mala byť medzi NTC a tréningovou plochou, ktorú dnes otvorili. „Celý areál vo Veľkej by mal byť v prípade priaznivých podmienok hotový do piatich rokov,“ zhodnotil popradský primátor Jozef Švagerko. K futbalovému areálu by malo prísť aj k úprave priľahlého rybníka, vybudovaniu rekreaparku a vysporiadaniu tenisových kurtov. Spolu s hokejovým štadiónom by tak malo ísť o veľký športový komplex na území mesta.

Po dokončení vybudovania tréningovej plochy tu bude hrávať a trénovať aj Futbalový klub (FK) Poprad. Ten bude môcť využívať hlavnú a tréningovú hraciu plochu, šatňu, zasadaciu miestnosť, miestnosť pre trénerov a sklad. „Ide o súčasť dlhodobej dohody. V roku 2007 mesto Poprad odovzdávalo futbalový štadión SFZ a vznikla dohoda, z ktorej vyplývalo, že najbližších 25 rokov tu máme hrávať a trénovať. Vybudovanie tréningového ihriska bolo pre nás nevyhnutné. Je to len ďalší krok na ceste, pretože dobudovanie areálu v mestskej časti Veľká je dlhodobý proces,“ povedal prezident FK Poprad Roman Dvorčák. Popradský futbalový klub bude môcť absolvovať štyri tréningy na tréningovom ihrisku a jeden tréning týždenne na hlavnej ploche NTC.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…