Bánovce nad Bebravou budú kooperovať v oblasti prevencie kriminality
TASR
TASR

Bánovce nad Bebravou budú kooperovať v oblasti prevencie kriminality

Mesto sa zatiaľ dohodlo na spolupráci so strednými školami v kraji, pomoc v oblasti prevencie kriminality však chce poskytovať komplexne, teda aj pre samosprávy, seniorov či iné vekové skupiny.

Ilustračné foto — Foto: TASR - Oliver Ondráš

Bánovce nad Bebravou 10. októbra (TASR) - Odborné poradenstvo a ďalšie aktivity v oblasti prevencie kriminality poskytne stredným školám v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) mesto Bánovce nad Bebravou. Na spolupráci so vzdelávacími inštitúciami v súvislosti s projektom radnice, ktorý realizuje v meste už dlhšiu dobu, sa dohodol v týchto dňoch s ich zriaďovateľom koordinátor prevencie kriminality Bánoviec nad Bebravou a hovorca mesta Miroslav Schlesinger.

"Výsledkom dohody je príprava systému spolupráce v oblasti prevencie kriminality v celom regióne Trenčianskeho kraja," povedal Schlesinger.

Doplnil, že prvým spoločným projektom bude odborné školenie pre pedagogických pracovníkov primárnej prevencie v celom kraji, ktoré organizačne zabezpečí Metodicko-poradenské centrum Trenčín a bude sa venovať najmä drogovej prevencii. "Záštitu nad ním plánuje prevziať primátor nášho mesta Marián Chovanec. Dokladuje tak svoje pozitívne stanovisko k zámeru vytvoriť v regióne aktívnu spoluprácu v prevencii kriminality," skonštatoval.

Bánovce nad Bebravou sa podľa Schlesingera zatiaľ dohodli na spolupráci so strednými školami v kraji, pomoc v oblasti prevencie kriminality však chcú poskytovať komplexne, teda aj pre samosprávy, seniorov či iné vekové skupiny. "Zároveň budeme riešiť aj urgentné problémy, ktoré súvisia s prevenciou kriminality," ozrejmil.

Projekt prevencie kriminality realizuje bánovská radnica už od minulého roka, pričom sa sústredí na všetky vekové kategórie v meste, ale i prevenciu násilia páchaného na zvieratách. Okrem odborného poradenstva či prednášok, ako v prípadoch kriminality postupovať, je jeho súčasťou i výučba sebaobrany. Koordinátorovi tiež s aktivitami pomáha aj terapeutický pes Amigo.

S projektom Poznaním k hodnotnému životu, ktorý je určený pre seniorov, súťažila bánovská samospráva v uplynulom období aj o národnú cenu prevencie kriminality, celkovo skončila na štvrtom mieste.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRENČIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…