Trnavský veľtrh pre seniorov ponúkne pestrý program
TASR
TASR

Trnavský veľtrh pre seniorov ponúkne pestrý program

Získať informácie o zdravom spôsobe života, plnohodnotnom využívaní voľného času a príjemne sa zabaviť ponúkne Trnavčanom už ôsmy Veľtrh pre seniorov.

Senior park — Foto: TASR/Martin Baumann

Trnava 10. októbra (TASR) - Získať informácie o zdravom spôsobe života, plnohodnotnom využívaní voľného času a príjemne sa zabaviť ponúkne Trnavčanom už ôsmy Veľtrh pre seniorov. Mesto Trnava v rámci Mesiaca úcty k starším vytvorí v stredu 12. a vo štvrtok 13. októbra priestor pre podujatie v mestskej športovej hale a pozýva naň obyvateľov v seniorskom veku, členov klubov dôchodcov i záujemcov o zaujímavý program.

V Trnave aktuálne žije 64.454 obyvateľov, z nich viac než 12.000 je vo veku nad 62 rokov. Mesto má záujem podporovať zdravý životný štýl trnavských seniorov, aktívne vplývať, aby nepodľahli sociálnemu vylúčeniu. Preto v priebehu roka pripravuje niekoľko celomestských podujatí, v rámci ktorých Veľtrh pre seniorov patrí k ich vrcholom.

Úvod bude v stredu patriť ukážkam spoločenských tancov, mažoretkám a tiež deťom trnavských škôl. Pripravené budú ochutnávky zdravých jedál a nápojov i ukážky seniorskému veku primeraného cvičenia. O tom, že humor má liečivé účinky v každom veku, sa budú môcť presvedčiť na stretnutí s Majou Velšicovou a Mirkom Švábom, do tanca a na počúvanie bude hrať dychovka Májovanka z Holíča. A nebude chýbať ani Polhodinka s primátorom, kde Peter Bročka bude so seniormi rozprávať na témy, ktoré ich zaujímajú.

Program druhého dňa Veľtrhu pre seniorov organizátori, ako TASR informoval hovorca mesta Pavol Tomašovič, upravili pre vyhlásený štátny smútok k úmrtiu exprezidenta Michala Kováča. Uskutočnia sa stretnutia s literatúrou, medzi seniorov prídu príslušníci Mestskej polície Trnava a svoj program zaradila aj Mestská televízia Trnava.

Sprievodnými aktivitami podujatia bude výstava ovocia, zeleniny, kvetov a bylín členov Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov v Trnave, meranie vitálnych funkcií, ochutnávka čajov, klasická masáž, poradenstvo v oblasti zdravia a služieb pre seniorov či salón krásy, kde budú seniorkám k dispozícii študenti trnavskej Strednej odbornej školy obchodu a služieb.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…