Ružinovčania majú obnovenú ďalšiu cestu a chodníky
TASR
TASR

Ružinovčania majú obnovenú ďalšiu cestu a chodníky

Obyvatelia predmetnej ulice sa zároveň okrem bezbariérových chodníkov môžu tešiť aj z bezbariérových zjazdov a nových vjazdov do domov.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 8. októbra (TASR) – V bratislavskom Ružinove pribudla ďalšia zrekonštruovaná cesta spolu s chodníkmi, tentoraz vďaka súkromnému investorovi. Ten v súvislosti s výstavbou bytov pre svojich zamestnancov prisľúbil, že zároveň zrekonštruuje cestu na Nových záhradách I. "Som rád, že investor splnil svoj sľub, ktorý dal mestskej časti a obyvateľom tejto ulice ešte počas prezentácie svojho zámeru, teda pred začiatkom samotnej výstavby," uviedol ružinovský starosta Dušan Pekár.

Okrem nového povrchu komunikácie s novými odvodňovacími kanalizačnými vpustami a opravených okolitých chodníkov pribudol tiež odbočovací pruh na Mierovú ulicu, ochranné ostrovčeky pre peších a ďalší zrekonštruovaný chodník zo strany Mierovej ulice. Obyvatelia predmetnej ulice sa zároveň okrem bezbariérových chodníkov môžu tešiť aj z bezbariérových zjazdov a nových vjazdov do domov. Celkové náklady dosiahli 80.000 eur.

Nejde pritom o prvú takúto spoluprácu mestskej časti so súkromným investorom. Takto sa tento rok podarilo napríklad vybudovať detské ihrisko pre škôlkarov z Vietnamskej. "Na tento detský raj získala mestská časť dotáciu z bratislavskej župy, tá nepokryla všetky náklady. Vďaka súkromnému investorovi, ktorý na susednej ulici Na križovatkách staval bytový dom, tak na detskom ihrisku pribudli pieskoviská, lavičky, smetné koše a altánok," informovala TASR hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová. Podobne sa podľa nej zachovali už aj v minulosti niektorí ďalší súkromí investori, ktorí zafinancovali napríklad revitalizáciu verejných priestranstiev, opravu ciest a chodníkov či rekonštrukciu Parku Andreja Hlinku.

Takéto "vylepšenie okolia stavieb" bude v budúcnosti riešiť zákon o miestnom poplatku za rozvoj, ktorý nadobudne účinnosť v novembri. V ňom je okrem iného presne zadefinované, na aké stavby sa poplatok vzťahuje a na čo musia byť takto vybrané peniaze použité. "Tento výnos musí samospráva investovať napríklad do miestnej komunikácie, parkovacích miest či parkov," doplnil Pekár s tým, že na zavedenie poplatku za rozvoj je potrebné prijatie všeobecne záväzného nariadenia.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…