Do ulíc hlavného mesta opäť zavíta Biela noc
TASR
TASR

Do ulíc hlavného mesta opäť zavíta Biela noc

Festivalová trasa povedie od Slovenského rozhlasu, cez Prezidentskú záhradu, koncertnú sálu Klarisiek, Modrý kostolík až po Sad Janka Kráľa, ktorý so Starým mostom patrí medzi tohtoročné novinky.

Na archívnej snímke priestorová svetelná inštalácia s názvom Mechanické pole od Vincenta Leroya v Medickej záhrade 10. októbra 2015. — Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 8. októbra (TASR) - Netradičnú umeleckú prechádzku nočnou Bratislavou plnú zážitkov a nových vnemov prináša dnešná Biela noc 2016. Pre návštevníkov je v rámci jej druhého ročníka, ktorý potrvá od 19.00 do 02.00 h nasledujúceho dňa, pripravených 45 umeleckých zastávok v širšom centre mesta, ktoré oživia netradičné priestory, parky, mosty, nábrežie, fasády, hradby či výklady, čím počas dnešnej noci zmenia svoj charakter. Súčasťou budú aj rôzne živé predstavenia a koncerty.

Festivalová trasa tentoraz povedie od Slovenského rozhlasu, cez Prezidentskú záhradu, koncertnú sálu Klarisiek, Modrý kostolík, Kapitulskú ulicu, okolo hotela Kyjev až po Sad Janka Kráľa, ktorý so Starým mostom patrí medzi tohtoročné novinky. Pre lepšiu orientáciu je pripravená bezplatná festivalová mapa. Organizátori však v tejto súvislosti upozorňujú, aby si návštevníci volili miesta a trasu podľa svojich záujmov a preferencií, nemusia postupovať chronologicky podľa čísiel. "Poradie je len na vás. Stihnúť všetko sa naozaj nedá," uvádzajú organizátori. Mapa podujatia je k dispozícii na webovej stránke, ako aj v bezplatnej dvojjazyčnej mobilnej aplikácii, záujemcovia ju dostanú aj počas samotnej akcie.

Okrem orientácie v rámci podujatia by mala byť tento rok lepšia aj doprava. Dopravnú vyťaženosť ciest v centre mesta by mala pomôcť odľahčiť Cyklokoalícia, ktorá má pre záujemcov k dispozícii komunitné bicykle. Okrem toho by mali cyklobusy od 18.00 h dopravovať obyvateľov Karlovej Vsi, Rače, Ružinova a Petržalky pod Starý most, odkiaľ sa budú môcť pohodlne prepravovať k jednotlivým stanovištiam pešo. Viac informácií sa dozvedia záujemcovia na profile Cyklokoalície na sociálnej sieti.

Počas noci bude taktiež posilnená doprava, a to ako v meste, tak aj do vybraných miest a obcí v kraji v rámci Bratislavskej integrovanej dopravy (BID). Autobusy budú odchádzať z Autobusovej stanice Mlynské nivy, v nadväznosti na nočné linky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Bližšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke BID.

Zároveň budú posilnené aj denné linky bratislavskej MHD, a to linky č. 50, 70 a 207, na ktoré budú nasadené väčšie vozidlá, ako aj nočné linky od 23.30 do 03.00 h nasledujúceho dňa. Tie budú nasadené aj na nočné linky č. N37, N53, N55, N61, N74, N80 a N29, nočné linky budú premávať v intervale od 15 do 30 minút. Rovnako by to malo fungovať aj pri električkových linkách, a to N5, N8 a N10. Prehľad jednotlivých trás a všetkých odchodov z konečných zastávok je na webovej stránke Dopravného podniku Bratislava (DPB) www.dpb.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…