Bratislavské módne dni majú premiéru v Prahe
TASR
TASR

Bratislavské módne dni majú premiéru v Prahe

V stredu 12. októbra sa v historických priestoroch Smetanovej siene Obecného domu v Prahe predstaví deväť slovenských návrhárov a značiek, ktoré doplní dvojica českých dizajnérok.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Bratislava 7. októbra (TASR) - Po Londýne, New Yorku, Ríme a Viedni odprezentujú Bratislavské módne dni (BMD) to najlepšie zo slovenskej módnej scény v Prahe. V stredu 12. októbra sa v historických priestoroch Smetanovej siene Obecného domu v Prahe predstaví deväť slovenských návrhárov a značiek, ktoré doplní dvojica českých dizajnérok.

Počas prehliadky sa s výberom svojej tvorby predvedú stálice slovenskej módnej scény. Svoju tvorbu pražskému publiku predstavia Lukáš Kimlička, La Rena, Veronika Hložníková, Zuzana Haková, Richard Rozbora - Rozbora Couture, Lelkalor, Jana Pištejová, Katie Q, IvanaRosova Fashion Group spoločne s dvojicou českých návrhárok Tatianou Kovaříkovou a Alice Abraham.

"Za 11 rokov existencie BMD sme navštívili rôzne svetové metropoly, žiaľ, Praha medzi nimi nebola. Práve preto sme sa tento rok rozhodli vytvoriť tradíciu prezentácie slovenskej módy v krajine, ktorá je k nám, vo viacerých smeroch, najbližšie," uviedla riaditeľka Agentúry Promotion Mária Reháková. "Verím, že slovenská módna tvorba bude mať rovnaký úspech, ako majú v Bratislave na prehliadkach českí tvorcovia," dodala.

Kolekcie slovenských módnych návrhárov predvedú finalistky a víťazky súťaže Miss Slovensko, na móle nebude chýbať riaditeľka tejto súťaže a Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková či Miss Slovensko 1999 Andrea Verešová. Tá bude aj krstnou mamou nového lifestylového mesačníka Slovenka TVOJ ŠTÝL, ktorý pokrstia počas večera.

Projekt BMD na Slovensku funguje 11 rokov. Počas roka prináša štyri série prehliadok. Jarná a jesenná časť trvá štyri dni, letná a exkluzívna prehliadka plesových šiat jeden večer. Prehliadky sú prezentáciou tvorby domácich i zahraničných módnych dizajnérov, ale i najnovších trendov svetových módnych značiek. Súčasťou BMD je projekt Nové tváre scény, ktorý dáva priestor mladým návrhárom presadiť sa v módnom biznise.

TASR informoval PR manažér BMD Michal Bartek.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…