Bratislavské módne dni majú premiéru v Prahe
TASR
TASR

Bratislavské módne dni majú premiéru v Prahe

V stredu 12. októbra sa v historických priestoroch Smetanovej siene Obecného domu v Prahe predstaví deväť slovenských návrhárov a značiek, ktoré doplní dvojica českých dizajnérok.

Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Bratislava 7. októbra (TASR) - Po Londýne, New Yorku, Ríme a Viedni odprezentujú Bratislavské módne dni (BMD) to najlepšie zo slovenskej módnej scény v Prahe. V stredu 12. októbra sa v historických priestoroch Smetanovej siene Obecného domu v Prahe predstaví deväť slovenských návrhárov a značiek, ktoré doplní dvojica českých dizajnérok.

Počas prehliadky sa s výberom svojej tvorby predvedú stálice slovenskej módnej scény. Svoju tvorbu pražskému publiku predstavia Lukáš Kimlička, La Rena, Veronika Hložníková, Zuzana Haková, Richard Rozbora - Rozbora Couture, Lelkalor, Jana Pištejová, Katie Q, IvanaRosova Fashion Group spoločne s dvojicou českých návrhárok Tatianou Kovaříkovou a Alice Abraham.

"Za 11 rokov existencie BMD sme navštívili rôzne svetové metropoly, žiaľ, Praha medzi nimi nebola. Práve preto sme sa tento rok rozhodli vytvoriť tradíciu prezentácie slovenskej módy v krajine, ktorá je k nám, vo viacerých smeroch, najbližšie," uviedla riaditeľka Agentúry Promotion Mária Reháková. "Verím, že slovenská módna tvorba bude mať rovnaký úspech, ako majú v Bratislave na prehliadkach českí tvorcovia," dodala.

Kolekcie slovenských módnych návrhárov predvedú finalistky a víťazky súťaže Miss Slovensko, na móle nebude chýbať riaditeľka tejto súťaže a Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková či Miss Slovensko 1999 Andrea Verešová. Tá bude aj krstnou mamou nového lifestylového mesačníka Slovenka TVOJ ŠTÝL, ktorý pokrstia počas večera.

Projekt BMD na Slovensku funguje 11 rokov. Počas roka prináša štyri série prehliadok. Jarná a jesenná časť trvá štyri dni, letná a exkluzívna prehliadka plesových šiat jeden večer. Prehliadky sú prezentáciou tvorby domácich i zahraničných módnych dizajnérov, ale i najnovších trendov svetových módnych značiek. Súčasťou BMD je projekt Nové tváre scény, ktorý dáva priestor mladým návrhárom presadiť sa v módnom biznise.

TASR informoval PR manažér BMD Michal Bartek.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…