Slovákom uľahčuje internet výber kvalitnej zdravotnej starostlivosti
Dobré noviny
Dobré noviny

Slovákom uľahčuje internet výber kvalitnej zdravotnej starostlivosti

Kvalitná zdravotná starostlivosť je predpokladom zdravého a optimálneho životného štýlu každého človeka. Pomocou elektronickej abecedy lekárov máte možnosť spoľahlivého a jednoduchého výberu vhodného odborníka v pohodlí vašej obývačky.

Dnešný spôsob života ľudí v našej spoločnosti je oproti predošlej generácii charakteristický vysokou fluktuáciou v oblasti výberu miest, na ktorých počas svojho života istú dobu pod vplyvom rôznych okolností zotrvávajú. Zdá sa, že väzby na rodičovský dom, byt či pôdu nie sú v súčasnosti také silné ako u našich predkov. Najmä mladí ľudia za účelom štúdia a získania lepšie platenej práce opúšťajú svoje rodné domovy a presúvajú sa do väčších miest, ktoré ponúkajú množstvo príležitostí na svoj profesionálny, ale aj osobný rozvoj. Keď sa však podmienky z rôznych dôvodov zmenia, nemajú títo ľudia najmenší problém pokračovať vo svojom živote na inom mieste.

Ak sme podobnú situáciu zažili, veľmi dobre si uvedomujeme, čo všetko prináša proces zmeny ako aj to, že skôr ako uskutočníme naše plány, musíme zariadiť množstvo vecí, ktoré sú pre náš plnohodnotný život na novom mieste nevyhnutné. Po tých najurgentnejších záležitostiach akými sú napríklad nájdenie stabilného ubytovania, získanie práce či vybavenie náležitostí potrebných k zmene trvalého bydliska, prichádza na rad aj zabezpečenie vhodnej zdravotnej starostlivosti. Aj napriek tomu, že práve táto záležitosť je často bagatelizovaná a  odsúvaná bokom, práve včasným výberom všeobecných a špecializovaných lekárov, do ktorých starostlivosti po zmene bydliska nastúpite, predídete mnohým nepríjemným komplikáciám a zbytočným problémom.

Otázkou však je, ako si vybrať dobrých odborníkov na novom mieste, ktoré zatiaľ takmer vôbec nepoznáte. Ako a kde začať hľadať? Práve pre ľudí v podobnej situácii, ktorým záleží na tom, aby si čo najskôr zvolili kvalitnú zdravotnú starostlivosť, slúži portál abecedalekarov.sk, ktorý poskytuje kompletný katalóg lekárov pôsobiacich v okrese, meste či v mestskej časti, v ktorej momentálne bývate. Portál je taktiež jednoduchou a efektívnou pomôckou pre tých, ktorí sa z rôznych dôvodov rozhodli zmeniť svojho lekára. Abeceda lekárov prináša možnosť výberu z veľkého množstva všeobecných lekárov či lekárov špecialistov, ako aj oboznámenie sa s komentármi iných pacientov, ktoré vám môžu uľahčiť rozhodovanie a to všetko bez stresujúceho čakania v preplnených čakárňach.

Ak sa práve pripravujete na zmenu svojho bydliska alebo práve touto zmenou prechádzate, určite neodkladajte výber vášho nového lekára na poslednú chvíľu. Doprajte si dostatok času na oboznámenie sa so všetkými možnosťami, ktoré v danej lokalite máte, aby ste predišli riziku, že svoju voľbu neskôr budete ľutovať. Vaše zdravie je tým najcennejším čo máte, neváhajte ho preto zveriť do tých správnych rúk.

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…