Pre ženu bol výzor všetkým. Stačil okamih a jej hodnoty sa úplne zmenili
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Pre ženu bol výzor všetkým. Stačil okamih a jej hodnoty sa úplne zmenili

Bola krásna a všetci jej ležali pri nohách. Napokon, to bol aj jej hlavný cieľ – mať dostatok pozornosti. Menila farbu vlasov i mejkap, aby sa nimi vždy pochválila na selfie. Stačil však jeden okamih a všetko bolo inak. Paradoxne, teraz je Danielle Branchová oveľa šťastnejšia.

Danielle Branchová. — Foto: Twitter/PA Real Life

LONDÝN - Keď má človek všetko, vrátane atraktivity a záujmu ľudí, môže strácať pevnú pôdu pod nohami a stať sa povrchným. Aj Danielle z Londýna priznala, že okrem toho bola i márnotratná. „Pred požiarom som využívala môj vzhľad na dosiahnete všetkého, čo som chcela,“ vyhlásila. Jej hodnotový rebríček ale zmenila jedna nešťastná udalosť a teraz sa nielen pretransformovala k lepšiemu, ale aj pomáha druhým.

Obnovila sa jej viera v ľudskosť

Práve nezištná pomoc druhým bolo niečím, na čo Danielle v minulosti myslela azda najmenej. Oveľa viac ju zaujímala vlastná osoba a výzor. Sama vyhlásila, že kedysi bola pyšná na to, ako vyzerá, a aj márnivá. Všetko ale zmenil požiar v karavane, keď takmer zhorela. Tam sa nachádzala kvôli oslavám Silvestra, kde sa zišli členovia karavanového klubu, vrátane jej rodiny, respektíve matky a nevlastného otca. 

Keď zaľahli spať, zobudila sa na to, že cíti plyn a s hrôzou zistila, že jej horia nohy, ramená či tvár. Otčim okamžite otvoril dvere, čo však vyvolalo explóziu a tlaková vlna ho odhodila preč. Ženy sa odplazili von a horiaca Danielle sa snažila samu seba uhasiť na tráve. Keď sa podarilo dostať ju do nemocnice, lekári skonštatovali, že má popáleniny na 85 percentách tela. Prežila, no celá je posiata rozsiahlymi popáleninami. Ako uviedol denník The Sun, príčina požiaru nie je známa.

Danielle utrpela rozsiahle popáleniny.
Danielle utrpela rozsiahle popáleniny. Foto: Twitter/PA Real Life

Daniele však teraz vyzerá úplne inak ako pred osudnou nocou. Úplne iný je odvtedy aj jej postoj k životu, čo je samozrejmé. No dievčina vyhlasuje, že je to vlastne vo svojej podstate dobré, respektíve, má to svoje pozitíva. Najprv si pritom myslela, že keď ju prepustia z nemocnice, aj jazvy postupne zmiznú, tie sú však nezvratné. So svojou aktuálnou podobou sa napokon zmierila a k tomu jej vo výdatnej miere dopomohla modelka Katie Piperová

Katie prežila útok kyselinou a jej tvár je tiež znetvorená. Okamžite sa s Danielle skontaktovala a z týchto dvoch žien sa stal silný tandem. Rétorika Danielle sa odvtedy úplne zmenila. „Uvedomujem si, že sa počíta to, čo je vnútri.“ Takisto dodala, že udalosť obnovila jej vieru v ľudskosť. Katie ju totiž pravidelne navštevovala a pomáhala s problémami, ktoré sa kvôli práceneschopnosti nahromadili v jej pracovnom živote. Danielle uviedla, že je vlastne šťastná za to, že má všetky prsty na nohách a na rukách a že ľudia by nemali súdiť iných podľa obalu. „Zvykla som sa spoliehať na svoj vzhľad, ale teraz som vďačná za to, že som slušný človek,“ konštatovala. Teraz pomáha nadácii, ktorú Katie má, a ktorá sa zaoberá podobnými prípadmi.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…