Exotické dovolenky za dobrú cenu
Dobré noviny
Dobré noviny

Exotické dovolenky za dobrú cenu

Prvý mesiac z nového roku sa už pomaly celý minul a mnohí z vás už určite začali možno mimovoľne, možno zámerne, uvažovať nad letnou dovolenou.

Takzvaným first minute dovolenkám už plynie záverečná fáza, nastúpia najvyššie ceny na trhu a tie pôjdu nižšie až pár dní pred odchodom do vysnívanej destinácie. Doprajte si tento rok exotickú dovolenku a užite si ju so všetkým tak, ako sa po pracovnom roku patrí.

Čas hrá hlavnú postavu

Cestovanie a obzvlášť letné dovolenky je dobré poriadne a s časovým predstihom naplánovať. Na jednej strane si zamestnanci potrebujú zariadiť dovolenku v práci, na druhej strane mať dostatok peňazí. Tak aj first, aj last minute dovolenky vyhovujú každému inak. Ak je niekto pánom svojho času a vie si voľno od povinností zariadiť zo dňa na deň, potom sa mu exotická dovolenka oplatí kupovať aj na poslednú chvíľu. Naopak, pre zamestnancov je to už ťažšie, pretože dovolenku je nutné nahlásiť dopredu a to sa často pri cestovaní last minute naozaj nedá.

Ak sa rozhodnete kupovať si dovolenku až v last minute ponukách, nemajte obavy, že žiadne exotické destinácie pre vás neostanú. Práve naopak, je z čoho vyberať! Ceny sú nižšie ako obvykle, kvalita vysoká a odchod za pár dní. Ani sa nenazdáte a budete mať pred sebou cestu do krajín luxusu, exotiky a sladkého ničnerobenia. Nekupujte však hneď prvú dovolenku, ktorá sa vám naskytne. Zablúďte na stránku plnú exotických dovoleniek www.exotickedovolenky.sk a vyhľadajte si tú svoju vytúženú. Neoľutujete!

Exotika ako sa patrí

Ak sa vám teda podarí vystihnúť ten správny čas, potom exotika nebude pre vás znamenať dlhú diétu po návrate, pretože neminiete toľko, čo v období okolo marca až mája, kedy sa dovolenky predávajú jedna radosť. Nezabúdajte, že za exotikou nemusíte cestovať až do Karibiku. Stačí sa vám poobzerať po susednej, južne položenej Afrike alebo východne ležiacej Ázii. Tieto dovolenky sú synonymom dokonalosti, bezchybnosti a splnených túžob. Stačí si dobre vybrať a užívať si. Najlepšie spravíte, ak stavíte na vašimi známymi overené destinácie, aby ste náhodou neboli sklamaní.

Napríklad dovolenka v Tunisku je prototypom, kde môžete zažiť dovolenku na najvyššej úrovni a tej najlepšej kvality, no na druhej strane môžete zvoliť nie dobrú oblasť a z dovolenky sa vrátite neoddýchnutí a vyčerpaní. Takým istým príkladom môže byť aj Egypt. Zarezervovaná dovolenka do Egypta môže znamenať jedine dve veci. Buď zažijete dokonalú obsluhu na čistej pláži, chutné jedlo a poriadok, alebo strávite čas v podpriemernom hoteli, kde sú služby minimálne a cena o nič nižšia ako v luxusných komplexoch. Práve z tohto dôvodu stavte na „overenú klasiku,“ neriskujte, pretože v tomto prípade risk naozaj nemusí znamenať zisk.

Vedzte, že exotická dovolenka neznamená len mať ideálne horúce počasie a azúrové čisté more. Exotikcký zájazd znamená jednoducho luxus. Avšak, luxus v pravom zmysle slova. Nemajte výčitky, že vám zamestnanci doslova skáču okolo hlavy, pretože vy ste si takú dovolenku zaplatili, a teda máte na to plné právo. Nechajte sa nimi rozmaznávať, ak vám chcú doniesť drink až na pláž, nech vám ho tam donesú. Ak vám chcú odniesť veci k stolu, dajte im ich. Vychutnávajte si každú jednu minútu, keď sa ku vám v exotickej krajine správajú ako ku kráľom či kráľovnám. Veď po celý nasledujúci rok nič podobné nezažijete.

Foto: Pixmac.sk, Adrian Scottow – flickr

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…