V Poprade majú seniori počas októbra o zábavu postarané
TASR
TASR

V Poprade majú seniori počas októbra o zábavu postarané

Starší obyvatelia budú mať v piatok 7. októbra voľný vstup na hudobno-dramatický program Slovenské balady, ktorý pre nich pripravila Matica Slovenská v Poprade.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Vladimír Benko

Poprad 4. októbra (TASR) – Mesto Poprad si v rámci októbra, ako mesiaca úcty k starším, pripravilo pre seniorov niekoľko podujatí. Starší obyvatelia budú mať v piatok 7. októbra voľný vstup na hudobno-dramatický program Slovenské balady, ktorý pre nich pripravila Matica Slovenská v Poprade. Do konca mesiaca je pre nich pripravených viacero kultúrnych vystúpení.

V Dome kultúry sa 11. októbra o 16.00 h uskutoční podujatie, tentoraz na pozvánky pre denné centrá, v ktorom vystúpi AT band hudba a ľudový rozprávač Ander z Košíc. 13. októbra je pre seniorov určené divadelné predstavenie Divadla Kontra zo Spišskej Novej Vsi Čínsky maharadža,“ uviedol komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda. 19. októbra sa uskutoční tradičné podujatie Tretí vek sa zabáva, ktoré organizuje sociálny odbor Mestského úradu v Poprade. „Pozvaní dôchodcovia sa 20. októbra zúčastnia v popradskej Aréne na Koncerte integrácie seniorov. V programe vystúpia umelci ako Marcela Laiferová, Peter Stašák, Štefan Skrúcaný, Ilona Csáková, Otto Weiter či Robo Kajzer,“ informoval Galajda.

Mesto Poprad sa nielen v októbri, ale počas celého roka riadi myšlienkou, že stupeň úcty k starobe udáva stupeň ušľachtilosti a pravej cesty. Starnutie populácie je globálny problém a týka sa to aj nášho mesta s tým, že podiel obyvateľov vo veku nad 65 rokov predstavuje vyše 13 percent z celkového počtu obyvateľov. Aj z toho je zrejmé, že dopyt po sociálnych službách bude stúpať a preto musíme do budúcnosti počítať s ich rozširovaním,“ uviedla vedúca sociálneho odboru Mestského úradu v Poprade Etela Lučivjanská. Zároveň doplnila, že mesto preukazuje úctu k staršej generácii nielen organizovaním spoločenských podujatí, ale aj starostlivosťou o občanov prostredníctvom širokej siete sociálnych služieb, ako je poradenstvo, prepravná a opatrovateľská služba, poskytovanie sociálnej služby v jedálni či jednorázových dávok pomoci v hmotnej núdzi. „Prostredníctvom Centra sociálnych služieb v Poprade poskytuje tiež služby zariadenia pre seniorov, opatrovateľskej služby a denného stacionára,“ uzavrela Lučivjanská.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…