Stand-up musí mať dávku charizmy, zábavy, sebavedomia D. Trumpa a depresie W. Allena
kulturmarket
kulturmarket

Stand-up musí mať dávku charizmy, zábavy, sebavedomia D. Trumpa a depresie W. Allena

Dni sa krátia, listy žltnú, ale Pančlajn ostáva svieži aj v jesennej melanchólii. Októbrovej slote treba čeliť v dobrom rozmare, preto budú v pondelok 10. októbra a v stredu 12. októbra v KC Dunaj pripravené tieto antidepresívne pirule: Tabačex, Sajfodin, Čistaurin, Grausepam, Nasivin Motlagh, Fačkovex a Oscillotrncinum. Hudobným hosťom bude liečivá Zuzka Mikulcová.

Foto: kulturmarket

V októbri vás čaká premiéra na Pančlajne. Ako máte skúsenosti so stand-upom?

Nasi A. Motlagh: Stand-upu sa venujem už viac ako rok a pol. Mám za sebou skúsenosti z projektov Silné Reči, Comedy Dungeon, Stand Up comedy cabaret a Jokes On You.

Aký je váš vzťah k humoru? A sledujete slovenskú stand-upovú scénu?

N. A. M.: Nenávidím humor. Vždy, keď sa zasmejem aspoň raz za deň, pokladám to za premrhaný čas. Ale teraz vážne, mám veľmi vtipného a spoločenského otca, dá sa povedať, že to máme v rodine. Inšpiráciu som si teda našla už doma. Slovenskú stand-upovú scénu sledujem už dlhší čas, preto som sa rozhodla aspoň trochu angažovať, aby to nebolo až také zlé (úsmev).

Aký typ humoru vás zaujíma? Cynický, láskavý, spoločenský, osobný,...?

N. A. M.: Keď chcem, viem byť veľmi cynická a sarkastická, preto neviem, čo je to láskavý humor. Môj celý život, dokonca možno aj tento rozhovor je ironický. #youwillneverknow

Už viete, o čom bude váš stand-up na Pančlajne?

N. A. M.: Áno, mám už hrubšiu predstavu. Chcela by som sa dotknúť tém, ako sú problémy ľudí nižšieho vzrastu, imigrantov nižšieho vzrastu a imigrantov nižšieho vzrastu, ktorí tu navyše chcú ešte aj študovať.

Čo si myslíte, čo by mal mať výborný stand-up?

N. A. M.: Dobrý stand-up musí mať nejakú dávku charizmy, zábavy a zároveň sebavedomia Donalda Trumpa a depresie Woodyho Allena.

Nasi A. Motlagh

Dovozový artikel Nasivin Motlagh je mimoriadne efektívne liečivo na stavy prehnanej národnej hrdosti. Účinnou látkou diirano-triironian spôsobuje pacientom stav sebapoznania a spontánneho výronu smiechu. Príbalový leták je v angličtine.

Juraj Šoko Tabaček

Účinnou zložkou liečiva Tabačex je molekula trimetylchechtylu. Pomáha dobrému prekrveniu brušnej oblasti a zlepšuje dýchací aparát. Vyvinutý firmou 3T a prezentovaný už asi v každej lekárni na Slovensku. Vedľajšie účinky: bolenie brucha, únik moču.

Matej Sajfa Cifra

Liek s najlepším marketingom v médiách Sajfodin má účinnú zložku egotripán. V uhladenom obale nájdete len jedinú pilulu. Aj tá jedna je viac ako niektorí pacienti dokážu ustáť. V klubových sanatóriách po Slovensku sa liek ujal dobre, Štátny úrad pre kontrolu liečiv zaznamenal hnačky a nauseu len ojedinele.

Daniel Čistý

Pri nábehu Čistaurin pôsobí ako sedatívum, ale vďaka účinnej zložke benzodimešugín zanedlho spúšťa kŕčovité sťahy bránice a stimuluje slzné kanáliky. Jeho prekvapivé účinky sa stali legendou a dnes patrí medzi najväčšie hity na čiernom trhu, hneď po lysohlávkach a LSD.

Pavel Graus

Experimentálne liečivo Grausepam sa zatiaľ podáva len pacientom Ústavu hipsterických stavov na Nedbalovej ulici. Podľa doterajších zistení spôsobuje stav radosti, veselosti / svetu nastal nyní. Účinná látka: historkin.

Heňo Fačkovec

Drobné balenie liečiva Fačkovex obsahuje presné dávkovanie účinnej látky acetylroflol. Zlepšuje krvný obeh v mozgu, pľúcach a v brušnom svalstve. Dostupné len na predpis, alebo aj bez.

Samo Trnka

Oscillotrncinum, suterén farmaceutického priemyslu. Nikto z renomovaných výrobcov sa nechce priznať k výrobe tohto placeba, hoci sa naďalej drží v obľube – najmä u ľudí láskavého srdca a mdlého rozumu. Účinná látka: žiadna; je to vodou riedený tuk.

Zuzka Mikulcová

Októbrový Pančlajn poctí svojou hudbou Nová tvár slovenského jazzu (ocenenie je z r. 2010), speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová. A hoci odvtedy nezostarla, ide stále hore. Predstavila sa v Legendách popu, predskakovala Jamesovi Bluntovi a neminulo ju ani krásne 2. miesto v súťaži Košický zlatý poklad. Pevne dúfame, že ju neminie ani váš potlesk.

Pančlajn (pridané predstavenie)

10. 10. (pondelok)

Štart: 20:00 hod.

Vstup: 11€ / 10€ v predpredaji v bare v KC Dunaj

Event: www.fb.com/events/1744998505750707

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…