Vstávať skôr sa oplatí, potešíte telo i dušu
SITA
SITA

Vstávať skôr sa oplatí, potešíte telo i dušu

Ranné vstávanie má mnoho výhod. Okrem toho, že stihnete všetko, čo potrebujete cez deň spraviť, prispieva aj k dobrému zdraviu.

BRATISLAVA 23. januára - Ak nie ste z tých šťastných, ktorí sú od prírody rannými vtáčaťami, môže byť pre vás vstávanie najhoršou časťou dňa. Prinášame vám však zopár tipov, ako si vstávanie spríjemniť a čo vďaka nemu po zdravotnej stránke získate.

Prvou vecou, ktorú by ste mali po prebudení spraviť, je párkrát sa zhlboka nadýchnuť a poriadne si ponaťahovať celé telo.

Najideálnejšie by bolo, keby ste si našli čas na 15-minútové cvičenie. Rozprúdi vám krv v celom tele a nabije vás energiou. Zároveň budete lepšie pripravení na stresové situácie, ktoré vás cez deň čakajú.

Telu sa cez noc minie veľa vody, preto by ste nemali zabúdať doplniť ju hneď po zobudení. Pripravte si pred spaním pohár čistej vody na nočný stolík, a tak na to ráno nikdy nezabudnete.

Raňajky sú základ dňa

Ak si ráno radi spríjemníte kávou, nepreháňajte to s ňou. Priveľa kofeínu môže mať na váš organizmus skôr opačný efekt, ako očakávate.

Doprajte si každé ráno výdatné raňajky, skutočne sú hlavným jedlom dňa a nabijú vás energiou, ktorú by ste cez deň len veľmi ťažko dohnali.

Pri raňajkách si môžete v pokoji prečítať noviny a dozvedieť sa nové informácie o dianí doma i vo svete, niečo nové sa naučíte a nielenže potešíte dušu, ale tiež rozhýbete mozog.

Máte problém zobudiť sa a na pomoc ste si pribrali nepríjemný tón budíka? Môže sa vám to v neskoršom veku vypomstiť. Pri každom nepríjemnom prebudení dostane vaše srdce malý šok, ako budík si radšej nastavte obľúbenú pieseň alebo nejakú jemnú melódiu.

Keď zvyknete zaspávať pri televízii, nerobíte najlepšie. Žiarenie z televízie alebo notebooku udržiava mozog v pozore a preto sa vám môže ťažšie zaspávať. Vypnite domácu elektroniku aspoň hodinu pred uložením sa do postele a radšej si prečítajte knihu alebo strávte čas s partnerom. Nebudete mať divoké sny a váš spánok bude plnohodnotnejší.

Predbehnite kolegov v práci

V minulosti, keď ľudia nepoznali výdobytky dnešnej doby, chodievali spať po západe slnka a vstávali pri východe.

Ak vstanete skôr, môžete do práce prísť pred vašimi kolegami. Budete mať čas na prípravu dňa, zbavíte sa pracovného stresu a cez deň na nič nezabudnete.

Ranné vstávanie má mnoho výhod, okrem toho, že stihnete všetko, čo potrebujete cez deň spraviť, prispieva aj k dobrému zdraviu. Vaše telo miluje pravidelnosť, a preto by ste mali zaspávať aj vstávať v rovnakú hodinu každý deň.

Zdroj: sheknows.com, shine.yahoo.com

Prečítajte si o zdraví aj na Facebooku!

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…