Pomôžte svojej firme v kríze, zabezpečte pre ňu certifikát
Dobré noviny
Dobré noviny

Pomôžte svojej firme v kríze, zabezpečte pre ňu certifikát

V čase krízy je dôležité presadiť sa nielen cenou ale najmä kvalitou. Tú môžete potvrdiť pomocu získania dôležitých certifikátov.

Súčasná doba predstavuje pre súkromné spoločnosti obrovské množstvo nárokov a požiadaviek. Okrem ukladania nadmernej byrokratickej a finančnej záťaže, ktorá sa stala v posledných mesiacoch obľúbenou činnosťou našej vlády, sa každým rokom zvyšujú aj nároky na konkurencieschopnosť jednotlivých spoločností. Majitelia a manažéri by určite vedeli rozprávať o tom, ako nová konkurencia vyrastá doslova ako huby po daždi. Udržať si preto stabilné, či dokonca strategicky výhodné postavenie na trhu nemusí byť vôbec jednoduché.

Jedným zo spôsobov akým nadobudnúť a zároveň posilniť status výnimočnosti a odbornej spôsobilosti vašej firmy môže byť získanie špecifických certifikátov, ktoré udeľuje Certifikačná spoločnosť. Osvedčenia získané napríklad v oblasti kvality produktov, poskytovaných služieb či úrovne odbornosti jednoznačne vyzdvihujú vašu spoločnosť oproti konkurencii, ktorá takúto výhodu  z rôznych dôvodov nenadobudla.

V podmienkach trhového hospodárstva, ktoré sa stalo realitou v našej krajine po páde komunistického režimu, sú práve kvalita a cena dve základné podmienky, ktoré určujú postavenie rôznych spoločností ako aj ich významnosť. Zákazník, ktorý je z roka na rok náročnejší a má možnosť voľby zo stoviek možností, určite pri svojom výbere okrem iného zohľadní aj to, či vaša spoločnosť v oblasti svojho pôsobenia vlastní certifikáty.

Ak sa vaše podnikanie netýka len Slovenskej republiky, prípadne sa v blízkom čase pripravujete na expanziu do iných krajín, práve spomínaná konkurenčná výhoda vám zabezpečí požadovanú legitimizáciu aj v podmienkach zahraničného trhu.

Konkrétnym moderným systémom poskytujúcim rôznym spoločnostiam celú radu výhod a benefitov je bez pochýb Systém manažérstva kvality ISO 9001. Tento slúži spoločnosti nie len na internej úrovni v oblasti riadenia vnútorných procesov, správy dokumentácie, či odborného rastu a motivácie zamestnancov, ktorí predstavujú tvár vášho podniku. Zabezpečuje taktiež rast spomínanej konkurencieschopnosti na domácom i zahraničnom trhu, budovanie pozitívneho imidžu spoločnosti a poskytuje služby spojené s hľadaním nových zákazníkov a možností, aby boli s vašou spoločnosťou nadmieru spokojní.

V dnešnej dobe je zotrvanie na trhu, ako aj udržanie si výhodnej pozície pre konkrétnu spoločnosť v čoraz náročnejších podmienkach skutočne záťažovou skúškou. Bez spomínaných kvalít je preto životnosť firmy ako aj jej prosperita vážne ohrozená. Tento článok vám predstavil niekoľko možností, ako tento takmer nevyhnutný cieľ dosiahnuť. Veríme tiež, že bude pre vás slúžiť ako inšpirácia pre nachádzanie nových a inovatívnych riešení, ktoré vám pomôžu obstáť aj v týchto zložitých podmienkach.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…