Akcionár Williamsu Wolff sa dostal do vedenia Mercedesu
SITA
SITA

Akcionár Williamsu Wolff sa dostal do vedenia Mercedesu

Toto Wolff kúpil 30-percentný podiel v Mercedese a stal sa členom výkonného výboru nemeckej spoločnosti, zároveň si však pre investičné záujmy ponechá vlastnícky podiel vo Williamse.

LONDÝN 21. januára - Tím formuly 1 Mercedes oznámil, že Toto Wolff, ktorý má vlastnícky podiel v konkurenčnom Williamse, investoval do nemeckej značky a prevzal kontrolu nad jej prevádzkou v sekcii motoristického športu.

V pondelňajšom vyhlásení Mercedes informoval, že Wolff kúpil "významný menšinový podiel" v sekcii F1 a stal sa výkonným riaditeľom. Rakúšan si ponechá vlastnícky podiel vo firme Williams, kde jeho manželka Susie pôsobí ako testovacia jazdkyňa, avšak nebude ďalej vo vedení spoločnosti.

Wolff nastúpil na pozíciu, ktorá bola do decembra viac než 22 rokov obsadená Norbertom Haugom, a ziskom 30-percentného balíka sa zapojil do manažmentu. V ňom pôsobí aj šéf tímu Mercedes GP Ross Brawn a ako riaditeľ bez výkonných kompetencií Niki Lauda, ktorý má v tíme 10-percentnú vlastnícku účasť. Jazdcami tímu Mercedes pre rok 2013 sú Brit Lewis Hamilton a Nemec Nico Rosberg.

Do novembra minulého roka sa akcií v konzorciu Daimler, ktorému podlieha Mercedes, vzdal investičný fond Aabar z Abú Zabí.

"Ako podnikateľ, investor a manažér Toto Wolff dokázal, že motorizmus má v krvi. Zároveň si jasne uvedomuje ekonomické potreby tohto biznisu," uviedol šéf predstavenstva spoločností Daimler a Mercedes-Benz Dieter Zetsche.

"Spoločne s ním a Nikim Laudom budeme ďalej rozvíjať naše aktivity a privedieme naše strieborné šípy do novej éry," dodal. Podľa informácií z prostredia nemeckej spoločnosti sa Mercedes neobáva konfliktu záujmov, pretože Wolff má vo Williamse len investičné záujmy.

Podľa vyhlásenia Williamsu sa 40-ročný Rakúšan vzdá svojho miesta v spoločnosti a jeho kompetencie si rozdelia ostatní členovia výkonného výboru. Tím Williams ďalej informoval, že Susie Wolffová má platnú zmluvu na ďalší rok a chce, aby ju dodržala. Jej manžel v motoristickom športe pôsobí od roku 1992.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…