O režisérsky debut Josepha Gordon-Levitta je veľký záujem
SITA
SITA

O režisérsky debut Josepha Gordon-Levitta je veľký záujem

Podľa informácií webovej stránky Deadline.com má o sfilmovaný príbeh muža závislého od porna záujem päť až šesť distribútorov.

BRATISLAVA 21. januára - Úspešný americký herec Joseph Gordon-Levitt na filmovom festivale Sundance v piatok predstavil svoj režisérsky celovečerný debut.

Pre mládeži neprístupnú komédiu Don Jon\'s Addiction napísal aj scenár a zahral si dokonca hlavnú úlohu. Podľa informácií webovej stránky Deadline.com má o zakúpenie distribučných práv päť až šesť spoločností.

"Príbeh sa zameriava na vzťah muža, ktorý sleduje priveľa porna a dievča, ktoré videlo priveľa hollywoodskych romantických komédií. Zdalo sa mi to zábavné, a tak som o tom napísal komédiu," uviedol v rozhovore pre hollywoodreporter.com 31-ročný herec, ktorý má na konte úlohy v nezávislých filmoch, ale aj kasových trhákoch a je považovaný za jedného z najsľubnejších hercov súčasnosti.

Ako sám uviedol, najťažšie pri tvorbe jeho filmu bolo napísať scenár. "Už chápem, prečo veľa ľudí píše scenáre s partnermi. Ja som písal sám. A keď je človek sám, v hlave má všetky tie hlasy, ktoré mu hovoria \'To nemôžeš urobiť!\' alebo \'Nikto ťa nebude brať vážne!\'," povedal. Ženských úloh v snímke sa zhostili Scarlett Johansson a Julianne Moore, otca hlavnej postavy stvárnil Tony Danza.

Keď Gordon-Levitt začal pracovať na svojom debute, jeho hlavným poradcami boli režiséri Christopher Nolan a Rian Johnson. S prvým menovaným pracoval na snímkach Počiatok (2010) a Návrat Temného rytiera (2012), s druhým na filme Looper (2012).

"Prvá osoba, ktorej som ukázal scenár, bol Rian Johnson. Keď povedal, \'Naozaj si myslím, že v tom niečo je. Je to dobré\', bol to pre mňa zlomový moment, po ktorom šlo všetko ľahšie. Stále ostávalo veľa práce, no tá dlhá, osamelá cesta, sa skončila dopísaním scenára," vysvetlil Gordon-Levitt, ktorý má po premiére svojho filmu na festivale Sundance ešte jednu dôležitú úlohu. V sobotu 26. januára bude totiž moderovať slávnostné udeľovanie cien.

Festival Sundance založili v roku 1978 Sterling Van Wagenen, John Earle a Robert Redford. O tri roky neskôr vznikla nezisková organizácia Sundance Institute vedená práve legendárnym hercom Robertom Redfordom, podporujúca produkciu nezávislých filmov. Pravidelne objavuje nové talenty a upozorňuje na výnimočné filmy. Aj vďaka Sundance sa podarilo preraziť filmárom ako Kevin Smith, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino, Paul Thomas Anderson, Steven Soderbergh, Darren Aronofsky či Jim Jarmusch.

Joseph Gordon-Levitt je známy z filmov Halloween: H20 (1998), 10 vecí, ktoré na tebe nenávidím (1999), Bláznivý (2001), G. I. Joe (2009), Premium Rush (2012), Návrat Temného rytiera (2012) či Looper (2012). Zahral si aj v seriáloch Doktorka Quinnová (1993), Takí normálni mimozemšťania (1996 - 2001), Tie roky sedemdesiate... (1998 - 2006) alebo Vražedné čísla (2005 - 2010).

Za stvárnenie postavy Toma Hansena v 500 dní so Summer (2009) ho nominovali na Zlatý glóbus a Independent Spirit Award. Ďalšiu nomináciu na Zlatý glóbus si vyslúžil za úlohu pacienta s rakovinou v dramédii 50/50 (2011). Najbližšie ho fanúšikovia uvidia v životopisnej historickej dráme Lincoln (2012), do ktorej ho obsadil legendárny filmár Steven Spielberg. Snímka sa do slovenských kín dostane 24. januára.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…